Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Visszatérő körömágygyulladás?

Visszatérő körömágygyulladás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az volna a problémám, hogy egyébként egy egészséges 21 éves emberke vagyok, viszont több mint 1 éve a jobb kezemen csak a középső ujjamon a köröm elég durván begyulladt hirtelen. Akkoriban nem nagyon foglalkoztam vele, mert sosem volt ilyen gondom, de aztán napról napra láttam, hogy egyre gyulladtabb, fáj, és amikor eljött a gennyedzős felület is a bőr alatt, akkor gondoltam hogy csinálni kéne valamit. Utólag megbántam, nagyon is, de a kerületi SZTK sebészetére mentem. Egy random orvos fogadott, érzéstelenítette, felvágta és kinyomta a gennyet. Miután ezt megtette, pár nappal, de 1-2 hét után is láttam (ahogy lekerült teljesen a kötés) hogy sok részen ugyanúgy ott a genny. Pokolian megszenvedtem a fájdalommal, nem lógathattam a jobb kezem, pont jobbkezes vagyok, és gyakorlatilag 3-4 hónapig semmire nem tudtam használni. Nem sírom vissza azt az időt.

És a slusszpoén, hogy meg sem gyógyult. A genny egy idő után lement (nem a sebészi beavatkozásnak köszönhetően) de a gyulladás megmaradt. Azóta eltelt 6-7 hónap. Eddig nem volt semmi baj vele, most viszont nagyobb a gyulladás, ugyanazon az ujjon, érzem hogy "pattog" valami a bőröm alatt, a körmöm mellett, szóval érzem, hogy megint gennyes lesz. A sebészetre biztos hogy nem fogok visszamenni, és itt jön a kérdés, ajánlatos itthon kezelni? Van betadinunk, paradicsomos kötést is szoktam tenni rá, néha kamillázom,de ha úgy adódik, itthon érdemes kiszúrni tűvel és úgy kinyomni esetleg?

Miért van nekem visszatérőben csak erre a középső ujjamra a gyulladás és a gennyesedés? Semmit nem csinálok vele, és érdekes a többi ujjamon nem jön.

Tanácsokat várnék, hogy mit csinálhatnék még. :/


2017. ápr. 23. 18:47
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként eme 1 év alatt 3x voltam vérvételen. Semmi probléma nincs velem, egyedül a koleszterinem mellett van egy csillag, hogy picit magas. Az sem mutatott ki semmit.
2017. ápr. 23. 22:30
 2/3 anonim ***** válasza:
Vegyél Gentamicin Wagner kenőcsdöt és azzal kend be, tegyél rá egy sebtapaszt, hogy a krém beszívódjon. Nekem elmulasztotta a körömágy gyulladást elég hamar.
2017. ápr. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2 hétig kentem vele, azóta felírtak egy antibiotikumosat is, az sem segített. Ugyanúgy megvan, sőt, több körmöm alatt/körül is be van gyulladva a bőr. És csak a kezemen, a lábkörmeimmel semmi baj nincs. Azóta sem értem hogy mi lehet ez. Nem hiszem hogy a körmöm nő rosszul, mert a körmeimmel semmi baj nincs, egészséges a színük, és rendesen vágom őket.
2017. jún. 5. 02:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!