Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Menjek ügyeletre? 11 órakor...

Menjek ügyeletre? 11 órakor térdembe belement egy kis szeg?

Figyelt kérdés
11 órakor torna közbe véletlen belevertem a szekrénynbe amiből anyámnak hála beleszúrt. Másfél cm max. Bajom hogy esetre 2-3 órára már alig tudtam járni. Most van lassan 9 óra és 37 hőemelkedésem van. Jobb térdem nincs feldagadva de alig tudok járni? Mit kapok ügyeleten tetanuszt?
2017. máj. 8. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván azonnal el kellett volna menni már csak a szakértői fertőtlenítés végett is.

A hőemelkedés nem jó jel.

Szerintem alaposan ki fogja tisztítani és kapsz rá egy tetanusz elleni ellenanyagot és talán be is olt ott helyben ha egy éve nem voltál beoltva.

Ha tetanuszod lesz akkor az csak egy-két hét múlva fogja éreztetni a hatását, hiába kezeltek. Menj el, nehogy mégjobban elfertőzödjön.

2017. máj. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Voltunk. Tojtak rànk magasról, nincs nekik tetanusz sebet se nézte meg csak mosolygott és ment vissza aludni. Ennyit ér az ember, azt mondta nem baj a hőemelkedés van 72 óra beadni.
2017. máj. 8. 22:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezzel kivárhattad volna a reggelt, majd a sebészeten kapsz tetanusz injekciót.
2017. máj. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!