Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hasmenesem van mitol lehet es...

Hasmenesem van mitol lehet es mit egyek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Penteken osztalykirandulason voltunk,semmi olyat nem ettem amitol kijohetett volna es tegnap teljesen jol voltam.Tegnapi menu-hus rizzsel,4szelet szalamis kenyer hagymaval es 1kg cseresznye (most ettem eloszor az evben). A cseresznye miatt lehet? Mar reggel 5ota fosok..es olyan mintha sosem akarna elfogyni belolem,mit ehetek ma? Vagy ha mar elfogy akkor ehetek rendes kajat vagy még ne? Ma epret szerettem volna enni.
2017. máj. 21. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
1 kg cseresznye nem kevés. Simán okozhatta az. Vaegyél be pár széntablettát.
2017. máj. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem a cseresznyétől. De ne vegyél be széntablettát ha azt akarod hogy minden kijöjjön belőled, mert az csak megfogja a hasad. Kekszet ehetsz, főtt krumplit, sima rizst. Epret szerintem ne egyél ma.
2017. máj. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1 kg cseresznye rengeteg, de az is lehet permetes volt és nem mostad meg jól.

Ma koplalj, de igyál sok folyadékot, esetleg ehetsz sós ropit, sós vizben főtt burgonyát, reszelt almát. Pár napig ne egyél semmilyen zsírosat és gyümölcsöt se.

2017. máj. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ignis Subdialis ***** válasza:

Vagy nem permetes, hanem penészgombás/baktériumos volt és nem mostad meg jól. :) Bár önmagában a cseresznye is eleve megmozgatja a beleket, bár inkább szelet okoz, meg az ezzel járó görcsölést.

Azonban most kb. egy hete aktív egy hasmenést+lázat okozó kórokozó is, lehet hogy csak ezt kaptad el, bár ha nincs lázad, akkor inkább a cseresznye.

Inkább igyál sokat, hogy ne száradj ki és pótold valahogy a kiürült ásványi anyagokat, vitaminokat, sót, aztán ha helyreálltál akkor szedj probiotikumot, mert ilyenkor megcsappan a bélflóra a nagy átmosástól és elkél neki a segítség. Epret nem lenne célszerű enni, inkább nézz utána mik a megfelelő ételek a legyalult bélnek.

2017. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!