Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hepatitis titerszint alacsony...

Hepatitis titerszint alacsony az oltás ellenére. Mitől van s mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma voltunk az osztállyal üzemorvosnál. Azt mondta, hogy látja az oltási könyvemből, hogy az oltás ellenére alacsony marad a titerszintem. Elmondta, hogy vannak ún. "nonreszponzív" egyének, akik nem reagálnak rá. Hozzátette, hogy ezért nagyobb veszélynek vagyok kitéve a fertőzéssel szemben, továbbá így a jövőben sok munkakör kieshet nekem, valamint akár az esetleges külföldi állást is meghiúsíthatja. Ennyi ideje volt rám.


Oké, ezt meg is értettem, na de mit kezdjek ezzel az információval? Hogyan tovább? Mert azon kívül hogy jól rám ijesztett így fiatalon és kicsit megingatta a jövőképemet, nem tudom, mi mást reagálhatnék rá.


Mit jelent ez számomra? Gyakrabban kell oltást kapnom, esetleg másfajtát? Vagy egyszerűen én így jártam, ilyen vagyok, és valóban le kell mondanom néhány jövőbeli alternatíváról? :/



2017. aug. 2. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom hepatitis B oltásról van szó. Mikor és hányszor kaptál és melyik fajta oltást? Mikor mérték az ellenanyagszintet? Mennyi volt?

Ha ezekre a kérdésekre válaszolsz, akkor lehet további következtetéseket levonni.

2017. aug. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

2007. 09. 12. és 2008. 03 .12. Engerix B

2015. 10. 01. anti-HBs <10

2015. 10.21.[nem tudom kiolvasni, valami B booster]

2016.03.16. anti HBs <10

2016.06.21. 1a Booster


Ennyit tudtam meg a 14 év felettiek számára való kiskönyvből.

Azóta utána néztem, hogy elvileg előfordulnak non responderek, és hogy vannak számukra is alternatívák, ez egy kicsit megnyugtatott.

(Aztán mondjuk elolvastam, mik lehetnek a non reszponzivitás okai, ami viszont nem nagyon :S)

2017. aug. 2. 18:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát sajnos az adatok alapján tényleg non-respondernek látszol, eléggé sokat próbálkoztak. Én azt javasolnám, hogy menj el pl. a Szt. László kórházba védőoltási tanácsadásra, ott személyesen minden további lehetőséget meg lehet beszélni, személyre szóló javaslatot kapsz.
2017. aug. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!