Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért szaporodtak el veszélyes...

Miért szaporodtak el veszélyes mértékben a patkányok Magyarországon?

Figyelt kérdés

Az egyik TV csatorna hírműsorából értesültem arról, hogy Magyarország néhány településén veszélyes mértékben elszaporodtak a patkányok. Most már nem csak szennyvízcsatornákban, hanem lakóépületek pincéiben és padlásain is olyan nagy számban élnek patkányok, amely közegészségügyi szempontból vészhelyzetnek minősül. A települések és a lakosság pedig nem rendelkezik elegendő készpénzzel ahhoz, hogy a lehető leggyorsabban megakadályozzák a legkülönbözőbb fertőző betegségek terjesztése szempontjából a magyarokra és a nem ázsiai eredetű más etnikumokra fokozottan veszélyes rágcsálók szaporodását. Akik még sohasem hallottak arról, hogy minden etnikumnál több ezer év alatt alakul ki az immunrendszer, amely azokat valamilyen betegséggel szemben viszonylag védetté, másokkal szemben pedig fokozottan veszélyeztetetté teszi, valószínűleg furcsának vagy rasszistának tűnhetnek az ilyen témák.


Pl. sokan nem tudják, hogy Kínában a patkányokat háziállatként étkezési célokra tenyésztik. A húsuk pedig konzerv formájában egyes külföldi kínai éttermekben csirkehús helyett kapható. India hindu vallású államaiban viszont minden patkányt szent állatként kezelnek. Azokat a gyógyítást is irányító Ganésa isten egyik jelképeként tartják és tenyésztik. Az ilyen indiai államok minden településén legalább egy olyan templom van, ahol a patkányokat több ezer számra etetik és szaporítják. Ezért akár csak egyetlen patkány megölését is halállal büntetik. Csakhogy az említett nagyhatalmak lakosságának túlnyomó többsége valóban immunis a patkányok által terjesztett betegségekkel szemben. Más a helyzet viszont Európa és más földrészek lakóival kapcsolatban. Mindezért amikor a Gyakori kérdések és válaszok honlapján a témakörök közül kellett választanom, sokáig gondolkodtam azon, hogy ezt a kérdésem vajon nemzetbiztonsági, vagy egészségügyi problémaként adjam-e közre. Szerintem ugyanis mindkettőről szó lehet. De feltehettem volna úgy is a kérdésemet, hogy vajon tudnak-e a magyar hatóságok az előzőekben vázoltakról, amikor az ilyen közegészségügyi témákra fordítható költségekről döntenek?


Mindezért kíváncsi lennek arra is, hogy mit tudnak ezekről a dolgokról a Gyakori kérdések és válaszok olvasói? Vagy menjek a francba és ne törődjek patkányügyekkel? Akik így gondolják, azok szerintem valószínűleg nem sokat értenek az egészségügyhöz.



2017. nov. 11. 11:55
 1/2 anonim válasza:
Csak annyit fűznék hozzá, hogy a patkányok elszaporodásáról az emberi szemetelés tehet, és valójában a betegségeket sem a patkányok terjesztették, közvetett módon voltak benne a pestisben is. A bolháik terjesztették, amik nem telepednek meg a bundájukban, ha tiszta környezetben élnek. oké, a középkorban kevés dolog volt tiszta, de manapság már csak a környezetszennyezésünkkel baszakodunk. amúgy hagyd a patkányokat. Ha nem a szomszédban élnek, akkor ne törődj velük, csak igyekezd megelőzni az előfordulásukat.
2017. nov. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

DE igen, törődni kell a patkányügyekkel. Szerintem, biztos, hogy az eü tisztában van vele. És biztos, hogy a nemzetbiztonság is, csak nem beszélnek róla, amíg nem fontos.


Szerintem is fontos lenne az ázsiai kultúrákról az általában ismeretlen információkat elmondani, akkoris, ha lerasszistáznak érte. Na és? Büszkén vállalni kell, amíg van mit.


A kínaiakkal kapcsolatban azért is fontos az információ, mert szépen lassan egyre nő az arányuk a világ népességében, és minden Kínán kívüli országban is. És pont mostanában oldották föl az egy gyerekes törvényüket is.

Kína nem olyan veszélytelen ország, mint ahogy látszik.

2017. nov. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!