Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az előírtnál több orrspray...

Az előírtnál több orrspray használata?

Figyelt kérdés

Influenzás vagyok, orrsprayt használok.

Tisztában vagyok vele, hogy nem lehet egy hétnél tovább, stb... a kérdésem nem erre irányul.

Tegnap kezdtem még csak használni, ám annyira erős a váladéktermelésem, hogy a 12 órás hatóidőtől igen messze vagyok. Viszonyításképp: reggel 7 körül fújtam be, most pedig már egészen egyszerűen nem kapok levegőt. Viszont ha ezt a hatóidőt átlagolom, az legalább négyszeri befújást eredményez egy nap. A betegtájékoztató szerint napi három a max.

Ennyi "túladagolástól" lesz bajom?



2017. dec. 29. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyitől, nem lesz bajod, de ne szokj rá, mert nekem 7 év nem megfelelő használhattól (heti 2 üveg) orrkagyló duzzanatom lett és műteni fognak, mert nem kapok egyátalán levegőt az orromon.
2017. dec. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Ezzel tisztában vagyok, mármint a hosszú távú használat mellékhatásaival, egy időben használtam allergia miatt, hogy könnyebben aludjak, de erről gyorsan leszoktam, nem akarok még több légzési nehézséget. :) Szóval a max egy hetet betartanám (utána már amúgy sem jó, mert megdagad a nyálkahártya tőle, és pont ugyanolyan, mintha nem is használta volna az ember...), de egyszerűen nemhogy 12, még hat órát sem bír ki. Dolgoznom kell, emberekkel beszélni, és ha még egy pohár vizet is csak nyitott szájjal tudok dönteni magamba, akkor az elég cink...

Köszi a választ!

2017. dec. 29. 11:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kb duplázni szoktam az előírt maximum napi mennyiséget,attól nem szokott bajom lenni. De érdemes használni sima sós orrspayt is. Ilyen nagyobb fajta fújókában van,az nem tesz ugyan csodát, de a mosdóban át tudod vele mosni az orrjáratokat,nyugtatja a nyálkahártyát és semmi mellékhatása nincs. Este gőzölj egyet kamillával vagy infalámpázz,az is jól kipucolja a melléküregeket.
2017. dec. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Használj enyhén sós vizes oldatot, ebből szippantsd fel az orrodba, előszőr egyikbe, majd a másikba. Ez is jól kidugítja, nem árt hosszú távon sem és a gyulladást is csökkenti. Forrald fel a vizet, hűtsd le, keverj el benne pici sót és kész az orrcsepp. Nálam bevált.
2017. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!