Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez valóban Lyme-kór lenne?...

Ez valóban Lyme-kór lenne? Vmi tapasztalat a tünetekre aki már kapott el Lyme kórt?

Figyelt kérdés

Két hete megcsípet 1 kullancs, pontosan nem tudni mikor orvos szerint 1napja lehetett bennem. Akkor kivették, majd a mai nap a csípés körül 5-8cm es átmérőjű piros folt lett, ami többek közt viszket és bizsereg=/.. Ezzel elmentem a háziorvoshoz, aki nem tudta megmondani h ez mi ez, felirt 10napig 1 antibiotikumot, és irt egy beutalót hétfőn vérvételre. Kullancs elleni védőoltásom volt, és az orvos azt mondta h nem Lyme kór, mivel a csípés helye nemfehér. De aggaszt, hogy nem tudja h ez mi ez, illetve h kis utánanézés után, azt tapasztaltam h "fehér folt" eggyátalán nincs a Lyme kóros betegeken. Más tapasztalt hasonlót, illetve hosszútávon milyen tünetek léptek fel, vagy csak az antibiotikumos kezelés után meggyógyult?

(Sry a nem folytonos össze-vissza gondolatmenetért, ideges vagyok h most ez mi ez=(..)


2010. jún. 5. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Hm..érdekes...azért egy orvostól elvárható, hogy felismerje a Lyme kórt, szóval nem hiszem, hogy az lenne. Esetleg menj el másik orvoshoz, ha nem bízol meg benne.

Itt vannak képek: [link]

2010. jún. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A védőoltás csak kullancs-encephalitis ellen véd (vírus okozza), szóval Lyme-kórod (amit baktérium okoz, és szerencsére van rá antibiotikum) még lehet. A tipikus "kokárda" alakú csípés helyett, szimpla vörös folt is lehet, sőt akár az is előfordulhat, hogy nem jelenik meg semmilyen elváltozás a csípés helyén.


Lehet, hogy valami más bacival is fertőzve volt a kullancs, ami helyileg fertőződést okoz, de főleg a fentebb említett két betegségtől (ha oltva vagy, akkor csak a Lyme-tól) kell tartani.


A vérvétel majd kideríti, hogy mi a gond.

2010. jún. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint sajnos a vérvétel sem 100%-os, a Lyme-kór diagnózisát megkönnyítheti, de nem teljesen megbízható módszer. Tudni kell, hogy ha tényleg Lyme-od van, arra nem elég a "rutin" antibiotikum protokoll, engem még úgy tanítottak, hogy 21 napig kell szedni napi 200mg doxycyclint. Ha bizonytalanság van, a helyedben elmenék bőrgyógyászhoz.
2010. jún. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek.
2010. jún. 6. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!