Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nyaki nyirokcsomot találtam?...

Nyaki nyirokcsomot találtam? Ennek a mi a szerepe a szervezetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kb.8-9 hónapja véletlenül tapintottam meg a nyakamon egy kb.1-2 cm és mozgó rugalmas valamit. Nem foglalkoztam vele mert nem tudtam mi az. De most 3 napja megint odanyultam és már érdekel hogy mi az . Mint kiderült anya mondta legalábbis hogy nyirokcsomó és ez mindenkinek van. Nyakamon van jobb oldalon az adamcsutka mellett egy 4-5centire. És ennek a szerepére vagyok kíváncsi . Ja és a bal oldalon nem találtam ilyent. Pedig kerestem. Még azt mondták ne nyomozással hanem hagyjam. Azóta hozzá sem nyúlok csak kíváncsi vagyok :) 15/F

2018. febr. 8. 12:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Nyomozással= nyomogassam
2018. febr. 8. 12:22
 2/5 anonim ***** válasza:
A nyirokcsomók az immunrendszerhez tartoznak, a kórokozók elleni védelemben van szerepük, illetve az immunsejtjeid ezekben érlelődnek, növekednek, alakulnak, hogy minél hatékonyabban ellenálljanak a betolakodóknak. Mikor vmilyen fertőzés, gyulladás van a szervezetedben, akkor az immunsejtek mennyisége megnőhet, ami a nyirokcsomó megnagyobbodását is okozhatja, ezért ilyenkor tapintani lehet (máskor is ott van pont ugyanúgy, de akkor olyan pici hogy nem érzed). Viszont ha ilyen hosszú időn át fennáll, akkor az nem olyan jó, érdemes a háziorvosnak megmutatni.
2018. febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor menjek el orvoshoz? De biztos hogy nyirokcsomot találhattak meg? Mert ha valami baj lenne azért 9 hónap alatt az megmutatkozott volna nem? De köszönöm a választ h leírtad mire szolgál. De az ocsemek is ugyanitt van ugyanúgy mint nekem. Ez a normális lehet akkor? Egyébként vékony vagyok
2018. febr. 8. 15:28
 4/5 anonim ***** válasza:

menj el az orvoshoz, igen :)

néha okoz ilyesmit allergia is, dehát persze lehet hogy nem nyirokcsomó van ott, de ezt én innen nem tudom megmondani, a doki viszont igen

2018. febr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mi más lehet ott azon kívül? Egyébként köszönöm a választ és elmegyek orvoshoz. Jobb a békesség :)
2018. febr. 8. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!