Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy érettségivel és egy...

Juliart07 kérdése:

Egy érettségivel és egy nyelvvizsgával ilyen körülmények között, mit és hogy tudnék dolgozni, hogy el tudjam tartani magam?

Figyelt kérdés
Sclerosis multiplexem van,11 éves koromtól fogva félévente shubjaim vannak, illetve az elmúlt két évben olyan kezelésben veszek részt ami miatt 0, 00 lesz az immunrendszerem, ezért csomó ideig(kb. fél év) nem mehetek sehova.

2018. febr. 9. 01:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy melyik idegrendszeri vagy szervrendszeri károsodásod alakult már ki.

Mennyire tudsz menni, járni. Érint-e szellemileg a betegség.

Fordítás szóba jöhet, telefonos válaszolóemberi munkát is vállalhatsz, amit otthonról csinálsz.

Multiknál fordul elő, hogy valakit felvesznek és az államtól kapott támogatást továbbadják a betegnek akár kevés munkáért is (igaz ettól nem lehet meggazdagodni).

Amit meg kell tudni egy munkáltatónál az az, hogy hogy állnak a kötelező megváltozott munkaképsességű foglalkoztatottak számával (dolgozói állomány négy százalékát kell elérnie).

Természetesen ha kapsz pénzt valahonnan, számíthatsz az állami ellátásod ennek megfelelő csökkentésével.

Jobbulást kívánok!

2018. febr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia!

Teljesen átérzem a helyzeted...17 évesen lettem beteg, az érettségi idején derült ki. Én most egyetemre járok, de épp passzív vagyok...hála az SM-nek....dolgozni én sem tudok, úgyhogy nagyon haszontalannak érzem magam.

Milyen kezelést kapsz? én most Aubagiót ( ez a 3. gyógyszerem 5 év alatt)

ha van kedved beszélgetni írj

2018. máj. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!