Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » D vitamin elegendo a 2000Ne?...

D vitamin elegendo a 2000Ne? Vagy tobbet kell szedni?

Figyelt kérdés
2018. márc. 28. 17:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Attól függ,hány éves vagy. Inkább a duplája javasolt,de nyári napsütéses időszakban elegendő. De emellé még érdemes,kalcium magnézium,c vitamin. Ha egészségmegörzésre törekedsz,próbáld ki a Lenkei alap multivitamint,kezdésnek,abba minden benne van,elég mennyiségben. Nekem nagyon bevált évek óta szedem,igaz én a prémium közepest, mert 85kg vagyok,de nekem bevált. Orvosnál már évek óta nem voltam,semmi bajom azóta. Olvass utána,próbáld ki.
2018. márc. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nyáron D vitamint egyáltalán nem kell szedni. Teljesen felesleges, a nyári napsütésben nagy dózisban képződik D vitamin.
2018. márc. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

Napi 1500-2000 NE az aktuális javaslat felnőttek számára, de csak november 1 és március 31 között. Azt is olvastam, hogy napi 4000 NE a maximális biztonságosan szedhető mennyiség.


Itt van részletesen leírva:

[link]

2018. márc. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"a nyári napsütésben nagy dózisban képződik D vitamin"


Feltéve, hogy az adott személy kint tartózkodik a "nyári napsütésben" legalább napi 15 percet, pont akkor, amikor a legerősebb a sugárzás (11-15 óra között), ÉS nem is keni be magát semmivel... Szóval elég necces.

2018. márc. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15%

Mivel vitaminról van szó,nem lehet túladagolni!!!

Ez nem Gyógyszer!!!


Soha senki nem mutatta ki a vitamin túladagolást,soha senki nem halt meg vitamin túladagolásban!

Csak egy cikk,a sok közül:


A D vitamin túladagolás


Mennyitől alakul ki a D vitamin túladagolás? Vieth szerint ez napi 20 000 NE naponta. Mi úgy gondoljuk, akkor beszélhetünk D vitamin mérgezésről, ha a vérszint meghaladja a 100 ng/ml-t. Ekkor kezdődik el a kalcium ürítés, a vér túl magas kalciumszintje és a szövetek meszesedése. Ekkor vérszint elérésére hónapokon át kell szedni napi 10 000 NE-t. Mivel azonban napozás során, amikor napi 10-20 ezer NE képződik, még soha nem fordult elő D vitamin túladagolás, így a napi 10-20 000 NE bevitel a fiziológiai limitet jelenti csupán. A D vitamin túladagolás egy rendkívül ritka állapot!

2018. márc. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
3-as jellemzően beszúrta google első találatát,ami ahogy a cím is gyógyszerészeti oldal! Mit vársz a gyógyszeripartól,majd istenitik,hogy milyen jó,szedjél belőle sokat,hogy ne legyen szükséged,a mi gyógyszereinkre?! Te is bedölsz nekik!
2018. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Koazi szepen meg annyi hogy sok multivitaminon az van hogy 5qg szaz szazalek de irtak sok helyen hogy az eleg keves . Inkabb az 50 az elegendo az 5 meg 10 az eleg karcsu. A multivitaminok mindenbol keveset tartalmaznak sajnos. Az eurovit multilongot akarom szedni de melle kell d, c vitamin es magnezium meg kalcium.
2018. márc. 28. 21:02
 8/15 anonim ***** válasza:
Az eurovit,meg centrum,meg ilyen gyógyszertári szarok,egy kalap szart érnek!
2018. márc. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem ajánlják az orvosok nyáron a d vitamin szedését, max. kismamáknak, max egy éves korig a babáknak vagy csontritkulással.Nem a napsugárzás számít, hanem a fény!
2018. márc. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A D-vitamin ajánlása nem olyan régen megváltozott, az ajánlott dózis a sokszorosára nőtt. A nálunk kapható multivitaminokon, margarinon, táplálékkiegészítőkön stb. a régi ajánlás szerinti mennyiséget alapul véve tüntetik fel a százalékot. A tudomány mai állása szerint ennél jóval több kell.


A zsírban oldódó vitaminokat sajnos túl lehet adagolni. A túl sok napfény szerencsére nem okoz túladagolást, mert a szervezet tudja, hol a határ, többet nem termel.


Ha érdekel a teljes tudományos álláspont hatásmechanizmussal és tokkal-vonóval, olvasd végig ezt, de bitang hosszú:

[link]


Sajnos az orvosi cikkek teljes szövege általában nem tölthető le ingyenesen, azért itt egy cikk, aminek elég informatív az absztraktja:

[link]


A lényeg, hogy 10000 NE/nap még biztonságosnak tűnik, ugyanakkor a pozitív hatás 1500 NE/nap fölött már nem növekszik jelentősen. Általános elv, hogy a terápiás dózis és a maximális veszélytelen dózis között legyen egy ötszörös szorzó, ha lehetséges. Ezeket egybevetve 2000 NE/nap a javasolt maximum. Ugyanakkor az USA-ban és Kanadában 4000 NE/nap a javasolt max, és valahol azt is olvastam, hogy egy tanulmányban találtak olyan résztvevőket is, akiknek tényleg ennyi kell is az ideális vérbeli D-vitamin szint fenntartásához. E fölöttit viszont már nem ajánlanak orvosi ellenőrzés nélkül.

2018. márc. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!