Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valaki google képek alapján...

Ha valaki google képek alapján diagnosztizál magánál valamilyen bőrbetegséget akkor könnyen lehet hogy hamis diagnózist állapít meg?

Figyelt kérdés
2018. júl. 5. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Itt elég sok az öndiagnoszta

2018. júl. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

megérdemli. annyi itt a hülye önjelölt rákos, tüdőbajos és még kitudja miket vélnek felfedezni, eszem megáll. egy kis pattanásból akkora ügyet csinálnak, szédület.

én meg felkelek, azt mondom 60 évesen

1 szép vagyok

2 fiatal vagyok

3 egészséges vagyok

és így is van

2018. júl. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előfordulhat. Már csak a saját egészségi állapota érdekében sem szabadna a netről diagnosztizálni, főleg egy téves képzet alapján félrekezelnie magát az embereknek. Még ez az oldal is veszélyes abból a szempontból, hogy névtelen bárki bármit mondhat, tanácsolhat a másiknak aki esetleg megfogadhatja és kárt tehet magában. Vannak aljas emberek akik szándékosan rossz dolgot mondanak.


A legaljasabb dolog amit a neten eddig láttam, az valamilyen gyereknek szánt látványos kísérletnek adta elő magát, miközben az összeöntött elegyek mérges gázokat alkottak amitől kínok között lehetett megfulladni.


Bármilyen egészségügyi probléma esetén az orvosokat kell felkeresni. Nem a semmiért tanulták át a fél életüket, hanem hogy minél pontosabban segíteni tudjanak. Ezt nem tudja kiváltani egy "szerintem...", "velem így volt...", "a sógornőm szomszédjának az segített..." jellegű a netről összevadászott válasz.

2018. júl. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mármint ha rákeresek a szemölcsre a google képeknél akkor lehet olyan hogy olyat ad ki ami nem is szemölcs csak valaki létrehozott egy weboldalt ahol ír a szemölcsről és mellé egy olyan képet illesztett be ami nem is szemölcs?
2018. júl. 5. 18:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Bármi lehet, és mindkét oldal felelőtlen:

- az sem normális hogy valójában nincs bajod, de tévesen azt hiszed, és feleslegesen stresszeled magad (ahelyett hogy orvoshoz mennél és kiderülne hogy ártalmatlan dolog)

- az sem normális hogy valójában van bajod, de tévesen azt hiszed hogy ártalmatlan, vagy elbagatellizálod (ahelyett hogy orvoshoz mennél és időben diagnosztizálnának és elkezdődhetne a kezelés, plusz nem szenvednél a mellékhatásaitól)


Magyarország nem csak azért világélvonalbeli a rákos és szív-érrendszeri halálozásokban, mert annyi az elhízott, alkoholista, dohányos ember, hanem mert nincs komoly kultúrája a prevenciónak. Ami nem egyenlő a tünetek netes ellenőrzésének.

2018. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!