Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy sajàtíthatnàm el ezt a...

Hogy sajàtíthatnàm el ezt a képességet?

Figyelt kérdés
Szeretném minnèl jobban elviselni a hideget ès jòl is èrezni magam közben.Règebben olvastam egy paliról aki jègkockàkban fürdik, egy szàl alsóban jàrkàl tèlen stb. és semmi baja.Èn nem szeretnèk ilyen messze elmenni csak télen pòloban vagy pulcsiban lenni kabàt nélkül.Tudtok mondani weboldalakat ahol erről irnak, vagy ti tudtok valamit erről?

2018. aug. 3. 00:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez fejben dől el, mint sok minden más. Én mindig is bírtam a hideget, sokszor volt, hogy télen csak egy pulcsit vettem fel, és semmi bajom nem lett, bár nekem eleve adott is ez a tulajdonság, mert eredeti vörös vagyok, azok meg könnyen alkalmazkodnak a hőmérséklethez. Ha elhiteted magaddal, hogy nem fázol, akkor szerintem sikerülhet. Nekem ez sokszor bevált már más esetekben is. Igaz, hogy nagy koncentráció szükséges hozzá, de megoldható, csak gyakorolni kell, bár lehet, hogy neked egyből menni fog.
2018. aug. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valoban, eloszor talan gyakorold hidrg zuhany alatt :D
2018. aug. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ez az agyadban dől el. De ez embertől is függ van aki könnyebben gyözi meg magát hogy menni fog és van aki jobban bírja a hideget én például simán kint vagyok télen egy szál rövid ujjúba viszont a meleget nem annyira bírom. De amikor sikerül elhatároznom hogy ki megyek a légkondis lakásból a 30 fokra és elhatározom hogy nem lesz semmi bajom és ott fogok maradni akkor nagyon jól bírom. De ha úgy állok hozzá hogy nagyon melegvan kint és hogy felesleges kimenni és úgyis "rosszul leszek,, a melegben akkor nagyon szar. De ez mindennél így van.
2018. aug. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Bár sokan szokták mondani hogy aki ilyen jól bírja a hideget az már nem normális. ( A barátaim meg mindig azzal ugratnak hogy ürlényvagyok) :D
2018. aug. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Költözz 1 évre Finnországba, aztán vissza.
2018. aug. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az 1-es és a 3-as válaszoló jól írta, ez leginkább fejben dől el. Gyerekként elég fázós voltam, mára viszont már szinte egyáltalán nem. Ezt úgy sikerült elérnem, hogy fokozatosan kedtem a határaimat tologatni. A hideg zuhany valóban tud segíteni, ami az első jó néhány alkalommal még igen kellemetlen volt, és csak 1-2 percig bírtam. Később viszont már egyre kevésbé viselt meg, akkor olyan 1-2 perc után már elmúlt az érzés, hogy hideg a víz (egyrészt néhány perc után már amúgy sem érzed, hogy hideg, mert úgy lefagysz, másrészt ekkor meg kell próbálni nem gondolni arra, hogy hideg). Ezt egyre több ideig próbálgattam, és ma már egyáltalán nem kellemetlen a hideg víz (max. az első néhány másodpercben), már csak azzal zuhanyzok, ill. fürdök, simán bírom benne 20-30 percig is.

Az öltözködéssel ugyanígy voltam ezzel párhuzamosan. Az első évben elhatároztam, hogy ősszel minél tovább marad a rövidnadrág, póló, mondjuk ha nappal van min. 15 fok, alatta mondjuk 10 fokig pulcsi + rövidnadrág. Aztán ezt lejjebb adtam 10 és 5 fokra stb.

Most már egész télen rövidnadrágot és pulcsit hordtam, és egyáltalán nem fáztam. Hosszúnadrágot csak olyan -5 fok alatt vettem fel, futni viszont csak rövidnadrágban és pólóban futottam, de futás közben nem fáztam így sem.

Összefoglalva, fokozatosan hozzá lehet szokni a hideghez, a hideghez való viszonyulás pedig valóban fejben dől el. (Ja és hozzáteszem, kisebb koromban gyakran voltam beteg, mióta ezt alkalmaztam max. egyszer, de annak is jó pár éve).

2018. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aztán aki 0 fokban rövid nadrágban van - azon felül, hogy nincs sok esze - mi a francot csinál +30-ban?
2018. aug. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenkit felpontoztam.
2018. aug. 6. 02:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!