Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi ez a "kis szörnyetegnek",...

Tabaadrienne kérdése:

Mi ez a "kis szörnyetegnek", ami megcsíphetett?

Figyelt kérdés

Olvastam egy tavalyi kérdést miszerint kerti munka közben csípett meg valakit valami és próbált rá választ találni, mi lehet az. A válaszokból azt olvastam ki, hogy senkinek fogalma sincs, sőt mintha nem is lenne hihető.

Engem is ilyen fajta csíp már meg többedik alkalommal. Volt, amikor erdőben (2 X is) , ekkor az alkarom durrant be iszonyúan, újabban futás közben vagy utána közvetlenül, amikor leharcolva szuszogok csíp meg valami kis szörnyeteg. A lábamat. Kétszeresére dagadt 1 hónapja a lábam bokától térdig. Ekkor a térdem alatt 10 centivel volt a csípés.Ennek eredményeként 2 nap múlva már a bokám eltűnt, térdem nem volt, piros volt az egész lábszáram lüktetett mint a fene, kemény volt, forró volt és iszonyúan fájt na és persze viszketett. Alig tudtam járni. Ez eltartott csekély 3 hétig. Ekkor már láttam reményt arra, hogy jól festek még szoknyában egyszer. :) Ekkor orvosnál is voltam, aki antibiotikumot írt fel. De addig kerülgettem a tablettákat, mígnem egyszer csak nem kellett már.

Tegnap előtt megint megcsípett ez a valami. Csak most az achilles-em és a külső bokám közé talált be. Most a külső úgy nézek ki, mint egy ficamos egy rosszul sikerült edzés után. Külső bokám eltűnt, fáj, vörös, duzzadt, forró, nyilván nehéz a járás (bár most jobb, mert most csak a bokám érintett és nem az egész lábszáram). Azért írtam le ilyen részletesen, hogy látható legyen, ez nem egy szúnyogocska. Valami lehet a fűben, ami megtámadja a leharcolt embert, aki békésen próbál lazítani egy hosszú futás után. Vagy útközben mégis. Nem tudom.


2018. aug. 18. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:
A leírás alapján nekem orbáncnak tűnik. Barátnőmnek is volt, az alkarja duzzadt meg, fájt, piros lett, viszketett stb, mint neked. Őt egy szúnyog csípte meg, ami elfertőződött, streptococcus baktérium miatt.
2018. aug. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy allergiás vagy egy olyan rovar vagy növény csípésére, amire más nem.

Mit jelent, hogy "addig kerülgettem a tablettákat"? Magyarul nem szedtél antibiotikumot?

2018. aug. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!