Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lázcsillapítás/39 fok körül/...

Lázcsillapítás/39 fok körül/ gyereknél/9 éves/, ti milyen módszereket alkalmaztok a gyógyszer mellett? . és milyen gyógyszert használtok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Amidazophen lázcsillapítót adtam mindig a fiamnak,ami többnyire le is vitte a lázát.De ha előfordult,hogy mégsem akkor vagy jött a vizes borogatás(két boka,két csukló,és homlok) vagy ha nagyon lázas akkor kádba tettem.Persze először normál vízben,majd fokozatosan hűtöttem a vizet le..A langyos víz leviszi a lázat..Mielőtt még rám morognának orvosi utasításra csináltam,és le vitte a lázat...(de ezt ritkán kellett alkalmaznom,mert a gyógyszer szokott hatni)
2010. jún. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vizes lepedőbe csavarás? Előtte mondjuk az orvost fel kéne hívni, de tempósan.
2010. jún. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hűtőfürdő, (meg ne fázzon!)+ orvos
2010. jún. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ibuprofén (pl.nurofen)-paracetamol - és amidazofen származék 2-3 óránként felváltva. valamelyikre reagálnia kell.

ha nem múlik, hűtőfürdő óvatosan.

2010. jún. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Voltunk orvosnál, nem írt antibiotikumot, vmi nyári vírus,csak kíváncsi voltam/vagyok a véleményeitekre.

Az eddigi válaszokat köszönöm...

2010. jún. 21. 17:30
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Cataflam cseppet,akár 8 órára is leviszi a magas lázat is.
2010. jún. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!