Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bélflórát hogyan lehet visszaá...

Bélflórát hogyan lehet visszaállítani,40 napos antibiotikum kúra után? Lyme-kórra kellett a kúra. Azt tudom, hogy probiotikumot kell szednem, de az csak bizonyos fajta baktériumokat segít. Nem lesz olyan változatos a bélflóra.

Figyelt kérdés

2018. szept. 9. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Többféle probiotikumot szedjél, úgy értem, egyszerre csak egyfélét, de amikor elfogy, vegyél egy másik félét, olyat, amiben sokféle baktérium van, mert nem tudni, mi tapad meg. Emellett ehetsz persze élőflórás készítményeket. Változatosan étkezz.

Ha nagyon rossz a helyzet (remélem nem az), akkor szóba jöhet egészséges rokonodtól széklettranszplantáció is, de azt csak különösen súlyos esetben végzik.

2018. szept. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerintem nem súlyos. Bár nem tudom a súlyosság fokát megítélni.
2018. szept. 10. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!