Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mivel tudnám sürgősen megerősí...

Mivel tudnám sürgősen megerősíteni az immunrendszeremet?

Figyelt kérdés
Jól bevált módszereknek örülnék. Nagy valószínűséggel nyelőcsőgyulladásom van, lehet reflux okozza de ezt még nem tudni. 3 hét múlva kaptam időpontot a vizsgálatra, nem nagyon van hamarabb sehol se. De nagyon sok aftám jött elő, az arcom és a nyakán kipattogzott. Gyengének is érzem magam, szóval szeretném megerősíteni az immunrendszeremet. Kapszulás vitaminokat nem tudok lenyelni, mert nagyon fáj a nyelőcsővem ilyenkor. Nem tudom az ilyen béres csepp vagy hasonló dolog mennyire hasznos? Vagy az inkább hosszú távon jó? Vagy mit ajánlatok ami hamar hatásos?

2018. okt. 20. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

próbálkozzál gyógynövényes teákkal, pl kezdetben kamilla, gyulladás csökkentő hatású

fokhagyma is sok mindenre jó (sokan pl fokhagymás piritósra esküsznek, ha be van gyulladva a mandulájuk vagy valami)

a pálinka is fertőtlenít, bár itt nem elég ha azzal gargakizálsz


a helyedbe a teákkal próbálkoznék, esetleg l-glutamine -t vennék, azt fel tudod oldani bármibe, ez egy aminosav én edzés miatt kezdten szedni, de ahoz nem igazán használ, viszont imunrendszer erősítőnek is írja és valóban jobb a közérzetem is mióta szedem


tablettákból sokat tudnék javasolni, de ugye azt nem tudsz szedni, viszont vannak ilyen rágó tabblettás vitaminok a patikába, azok is érhetnek valamit, ott tudsz jobban gyógynövényes teát is venni, esetleg szopogató tablettákat pl doritricin, ami fertőtlenit is...

meg hátha tudnak tanácsot adni még

2018. okt. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A C- és a D-vitamin is nagyon jók, előbbi van por formában is, napi 1000 mg-ot nyugodtan szedhetsz belőle; D-vitamin meg van cseppekben, ennek a napi ajánlott adagja 1500-2000 NE, de rövidebb ideig (mondjuk az első három hónapban) nyugodtan szedhetsz napi 3-4 ezer NE-t is.

A Béres-csepp is jó, sok ásványi anyag van benne.

2018. okt. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Cékla répa alma turmix ám, vagy a levét préselve idd meg, naponta, illetve béres csepp c vitaminnal.
2018. okt. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válazsokat, megpróbálkozom ezekkel :)
2018. okt. 20. 22:04
 5/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
A Béres-csepp jó, bár igazából szerintem senki se tudja, miért működik, hiszen minden összetevője kb. homeopátiás mennyiségben van benne, pl. magnéziumból 1 adagban van 0,4 mg, aminek az ezerszerese a napi szükséglet. Tehát ez valahogy máshogy működik, nem az ásványi anyagok pótlása útján. C-vitamint feltétlenül szedj, mert az ilyen bőrtünetekben hatásos lehet. Szerintem a dm-ben kapható 100 g-os C-vitamin por a legolcsóbb. D-vitamint amúgy is fontos szedni ősztől tavaszig, legjobb, ha felíratod a körzeti orvossal, akkor 100 db 677 Ft a Bioextra 3000NE-s, ezzel negyedévre elláttad magad. Ezeken felül nem ártana egy legalább 1 hónapos probiotikum kúra, tekintve, hogy az immunrendszer fő bázisa a vastagbélben található baktériumflóra. (Lásd Bélügyek c. könyv) Olyan probiotikumot válassz, amiben igazolt hatékonyságú baktériumtörzsek vannak és legalább 4 milliárd egyed van egy adagban. Ilyenek a Béres Probio, Florabalance, Lactobifid stb.
2018. okt. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
savlekötőt szedsz?h ne jöjjön fel a sav??én is refluxos vagyok.
2018. okt. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!