Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A beázott fal miatt fájhat a...

A beázott fal miatt fájhat a torkom?

Figyelt kérdés
Már 4 éve ázik a konyhánkon a plafon, tehát vizes a fal. Nem akarják megcsinálni. Mivel ugyanis társasházról van szó, így a közös képviselő engedélye kell hozzá. Az lehet, hogy az egészségünk romlik tőle? Így, hogy a hosszú hétvégén többen voltam itthon, megfájdult a torkom. Nemrég is volt ilyen, mikor többet voltam itthon. Anyukám többször tüsszent. Ritkán szoktunk megfázni, úgyhogy lehet, hogy a beázott fal miatt van?
2018. okt. 24. 06:32
 1/2 Alain Delon ***** válasza:

Ezt szerintem rosszul tudod. Most végzek társas-házkezelő tanfolyamot, de olyanról nem olvastam, hogy a közös képviselőnek valamit engedélyezi kellene. Ő csak végrehajtja a közgyűlés döntését. Te is kezdeményezheted:

"Ha a tulajdonosok az összes tulajdoni hányad szerinti 1/10-e valamilyen témában szeretne közgyűlést tartani, és ezt írásban jelzik a közös képviselő felé, akkor köteles a közös képviselő a kézhezvételtől számított 30 napon belüli időpontra kiírni a közgyűlést. A közgyűlés összehívását kérő tulajdonosok napirendi pont, ok és határozati javaslat formájában kérhetik írásban a közgyűlést. Amennyiben a közös képviselő nem tesz eleget a kérésnek, akkor a számvizsgáló bizottság hívja össze a közgyűlést. Amennyiben ez sem következik be, akkor az összehívást kérő tulajdonosok jogosultak összehívni a közgyűlést. (Ha ez a folyamat végigmegy akkor a közgyűlésig minimum eltelt 30 nap, 15 nap, és még 8 nap.)". Ne hagyjátok magatokat félrevezetni!

2018. okt. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én az egészségi részéhez szólnék hozzá.

Igen, a vizes falon, falban penészesedés indulhatott meg. Ez irritálja a nyálkahártyátokat, ezért fáj a te torkod, ezért tüsszög anyukád. Ezzel jó lesz vigyázni, mert hosszú távon komolyabb bajt is okozhat! Ha belégzéssel a tüdőtökbe kerülnek a gombák (ill. azok méreganyagai), akkor olyan nyavalyákat szedhettek össze, amik egész hátralevő életeteket meg fogják keseríteni!


A jogi részéhez nem nagyon értek, de biztos vagyok benne, hogy egy beázást a közös képviselő, sőt a többi lakó ellenkezése ellenére is meg lehet csináltatni. Gondolj bele: így a lakóközösség többsége, akik nem a legfelső szinten laknak, simán mindig leszavazhatná azokat, akik a legfelső szinten beáznak és a javítást kérik.

2018. okt. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!