Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Magas limfocita szám utalhat...

Magas limfocita szám utalhat HIV fertőzésre?

Figyelt kérdés
Egy héttel ezelőtt magas láz (folyamatos 39,5), hányás, hasmenés+kiszáradással kerültem a sürgősségire. Ott vért vettek és magas, 75% os limfocita számot mutattak ki, és a kórlapba ételmérgezést írtak be. Antibiotikumot kaptam, a láz azonnal megszünt, és onnantól helyre is jöttem. Viszont félek attól, hogy a magas limfocita számot és a lázat HIV fertőzés okozta mert azelőtt 8 nappal volt egy szexuális kapcsolatom (óvszerrel, ami nem szakadt ki) és egy kis orál is (az már gumi nélkül.) Olvastam, hogy virus fertőzés esetén inkább az alacsonyabb 38 fokos láz a jellemző, illetve hogy a HIV ARS tünetek 2 hét után jelennek meg, de akkor is nagyon aggódom. Kiütéseim nem voltak. Van okom aggodalomra? :/
2018. nov. 4. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, nincs okod aggódni. Elég kicis az esélye, hogy az, akivel voltál pont hív fertőzött és pont nem tud róla, mivel ha tudna, akkor szedne rá gyógyszert és akkor nem fertőzne. De ha még így is történne, ennek a vírusnak nem 100%-os a fertőzési esélye, tehát ha lefekszel egy hív fertőzöttel, nem 100% hogy megkapod a vírust. De ha még meg is kapnád, annak sokkal több idő kell, hogy bármiféle problémát okozna vagy észrevennéd. Úgyhogy nem, nincs okod aggódni
2018. nov. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A HIV fertőződés tünetei több hónappal a fertőzés létrejötte után jelentkeznek.
2018. nov. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem az okozta, köszönöm a válaszokat. :)
2018. nov. 16. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!