Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bubópestis? Miért csak így...

Bubópestis? Miért csak így menthették meg az életét?

Figyelt kérdés

A tévében láttam, hogy egy idős házaspár ekapta a bubópestist.

A nő jobban lett az antibiotikumos kezelés hatására, a férfi viszont nem. Már az ujjai, lábujjai üszkösödni kezdtek.

Az orvosok úgy döntöttek, hogy csak úgy van esélyük megmenteni az életét, ha amputálják mindkét lábát. És sikerült is.

Én viszont nem értem az összefüggést: miért kellett ehhez levágni a lábait? Örülnék ha valaki tudományosan meg tudná magyarázni. :)



2018. nov. 13. 00:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Üszkös egyenlő rohad. Ha nem vágják le vérmérgezésben hal meg (szepszis), orvosilag teljesen korrekt.
2018. nov. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos, de én úgy tudom, hogy az üszkösödött testrész az már elhalt, vagyis nincs vérellátás az adott részen. Azért kell levágni, mert ha nem vágják le, az üszkösödés tovább fejlődik, és a végén belehal a beteg.
2018. nov. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem köszi.


Csak fura, mert csak az ujjak végeit mutatták hogy elüszkösödtek, közben meg a lábát térdtől lefelé amputálták.


Ezek szerint nemis a pestis elleni küzdelemben volt szerepe az amputációnak, hanem csak a szepsis miatt kellett?

2018. nov. 13. 01:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!