Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi történik ha egynél több...

Mi történik ha egynél több Cerucalt veszek be hat órán belül?

Figyelt kérdés

Olvastam a betegtajekoztatoban, hogy hat órának el kell telnie a két szem bevétele között a tuladagolas elkerülése végett, még akkor is, ha az első szem nem hatott.

De mi van akkor ha mondjuk egy órán belül veszek be még egy szemet? Mi fog történni?


2018. dec. 22. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Legrosszabb esetben székrekedésed lesz. Ha úgy érzed még egyet be kell venned akkor nyugodtan.
2018. dec. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még 1 szemtől semmi. Esetleg a mellékhatások jobban jelentkeznek. Ne vezessél autót. A valódi túladagolás a napi dózis többszörösét jelenti.
2018. dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát a Cerucal pont hogy beinditja a belmozgasokat és nem pedig székrekedest okoz!
2018. dec. 22. 13:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Minek kettő?
2018. dec. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mert az első szem nem mulasztja el a hányást.
2018. dec. 22. 14:19
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Pont hogy okozhat székrekedést is kedves kérdező. Sebészeten dolgoztam, rendszeresen adtunk cerucalt a hányósoknak.
2018. dec. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ha az előírtnál több Cerucal tablettát alkalmazott

Azonnal lépjen kapcsolatba kezelőorvosával vagy gyógyszerészével. Önnél kontrollálhatatlan mozgások (extrapiramidális rendellenességek), álmosság, bizonyos öntudati zavarok, zavartság, hallucinációk és szívproblémák jelentkezhetnek. Kezelőorvosa szükség esetén gyógyszert rendelhet ezeknek a jeleknek a kezelésére."

Én nem játszanék vele.

2018. dec. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én sem jatshok, ezért kérdeztem.

Mentős és orvos ismerősöm is mondta (és a betegtajekoztatoban is benne van), hogy felerositi a belmozgast.

2018. dec. 22. 20:34
 9/9 A kérdező kommentje:
"A Cerucal tabletta a gyomor és bélrendszer mozgását fokozó, valamint a hányingert, hányást megelőző, megszüntető gyógyszer."
2018. dec. 22. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!