Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mire szedik az emberek ezt a...

Mire szedik az emberek ezt a sok antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Most volt egy cikk, hogy tavaly messze a legnépszerűbb gyógyszerek az antibiotikumok voltak. Ezeket mire szedik az emberek? Influenzára tudjuk, hogy nem jó, mert az vírus, nem baktérium. És, ha tul sokat szedi valaki, azzal tönkreteszi az immunrendszerét. Nekem utoljára 5 éve írtak fel, életemben összesen négyszer volt ilyen pár napos antibiotikum kúra, de akkor tényleg volt valami baktérium fertőzés. Gondolom másnak sincs sokkal gyakrabban ilyen durva baci, amikor megduzzad a fél arcod meg hasonlók.

2019. febr. 14. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az orvos mindig felírja, a torkom alapján. Édesapámnak is.

Nem vagyok róla meggyőződve, hogy mindig kellene... Múltkor ugyan enyhe náthával, de ollllyan szíveseen kiírattam volna magam (a pihenés mellett az a lényege, hogy azért az enyhe is fertőz), de nem akartam antibiotikumot.


A slusszpoén, hogy írta már úgy is fel, hogy épp nem voltam beteg.



Nem a legszebb a torkom, de más orvos mégse mondott erre semmit...

2019. febr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A cikkben szerepelt hogy főképp fül-orr-gégészeti szövődményekre írják fel.
2019. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es: Köszi, atsiklottam felette. De ez akkor is rengeteg, a legnépszerűbb antibiotikum hatóanyagot 1,3 millióan váltottak ki. Nem kène minden kis megfázásra azt szedni...
2019. febr. 14. 16:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Á, meg vannak sértődve a "nagybetegek", ha még egy nyamvadt receptet sem kapnak.
2019. febr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Erről a fölösleges antibiotikum-használatról már sokat cikkeztek és valóban, volt olyan pontja is ennek, hogy az emberek sokszor AKARNAK valami vényköteles dolgot, mert egyszerűen akkor érzik, hogy tett értük valamit az orvos... Vagyis szó szerint placebohatásra van szükségük...

A torok vizuális vizsgálata alapján eléggé nehéz eldönteni, hogy baktérium vagy vírus-e a kórokozó! Esetleg ha már annyira durván felülfertőződött az eset, de az tutira nem akkor van, amikor az első köhintésre orvoshoz szaladt valaki. És egyébként hivatalosan ilyenkor is a torokból vett minta laborvizsgálatának kellene döntenie.

#1: Nem kötelező kiváltani azt, amit felír az orvos, különösen ha gyanítod vagy egyértelműen tudod, hogy hülyeség. Néha hajmeresztő dolgokat tudnak felírni, pl. köhögéscsillapítót és köptetőt egyszerre, amikor a kölcsönhatásvizsgálók piros betűkkel hozzák a két szer összeférhetetlenségét, mert az egyik feloldja a nyákot, amit aztán nem tudsz eltávolítani magadból az erre kitalált köhögéssel. Különösen ha ismered az orvosod és tudod, hogy mindenre antibiotikumot ír fel, akkor kezeld igencsak fenntartásokkal. A tudás hatalom. Másik az, ha a dokit fizetik azért, hogy egyes gyógyszereket sűrűbben felírjon. Megfázásra antibiotikumot egy esetben indokolt adni, ha nem az első viziten van a beteg, hanem már egy jó ideje nem gyógyul vagy esetleg elhanyagolta a betegségét, nem maradt otthon az elején és súlyosbodott a dolog, mert ebben az esetben van esély arra, hogy bakteriális felülfertőződés történt. De az antibiotikum itt sem az alapbetegséget, hanem a másodlagos fertőzést kezeli. Normálisan ez úgy zajlik, hogy megfázás elején elmész a dokihoz, az azt mondja, hogy maradj otthon, igyál sokat és pihenj és szopogass torokfertőtlenítő tablettát - maximum. Ez az utóbbi szolgál arra, hogy ne legyen másodlagos fertőződés.

2019. febr. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vannak betegek akik azt hiszik, hogy csak attól gyógyulnak meg, de vannak orvosok is akik egy ilyen recepttel rövidre tudják zárni a panaszáradatot.

Egyik nagy baj az ha valaki indokolatlanul szedi. Egy síma nátha magától is elmúlik. Egyébként vírusfertőzés esetén nem a vírus ellen írják fel hanem az esetleges bakteriális felülfertőződést akarják vele kivédeni.

A legnagyobb kárt az okozza ha valaki elkezdi szedni és nem fejezi be a kúrát mert már enyhültek a tünetei. Ilyenkor az történik, hogy kapnak a bacik egy fejlövést de nem pusztulnak el hanem így szaporodnak tovább. A következő egyedek ellen viszont már nem fog hatni az adott antibiotikum. Ez nagyon feladja a leckét a tudósoknak mert állandóan újabbakat kell feltalálni

2019. febr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A köhögéscsillapítót és a köptetőt nyilván nem egyszerre kell bevenni, estére a köhögéscsillapító, nappalra a köptető.
2019. jún. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az orvosok egy jelentős része mind a 12 félévét 2-esekkel átbukdácsolva zárja, és baromira nem is érti egy-egy betegség kórlefolyását, mögöttes okait, vagy ha mikrobiális oka van akkor egyáltalán azt hogy mi a búbánat különbség van a vírus meg a baci között.



Szómorú. Kb tényleg csak abból élnek az évek alatt, hogy hellyel-közzel bemagolták milyen tünetekre mit kell felirni.


Persze benne van a pakliban az is, hogy a betegek egy része messze nem éri el az átlag orvos szintjét se, úgyhogy tényleg csak a kis lelke nyuktatgatása végett kell neki valami alufóliából kipattintható fehér bogyó.

Baromira mindegy neki hogy feleslegesen szedi vagy nem. Azt érzi hogy kiszolgálták, és ő ott "A" páciens volt, akit körül lehetett ugrálni.

Az ilyenek vérig lennének sértve ha csak hazaküldenék őket azzal a magyarázattal, hogy antivirális szert nem írnak fel egy pár nap alatt rendbejövő torokkaparásra, mert az immunrendszer letudja magától is.

Menne az asztalcsapkodás hogy "ÍrjOn fEl gYóCCerT".


Aztán a világ csodalkozik, hogy már a csatornákból is antibiotikum rezisztens bacik egész sorát lehet kimutatni...

2020. jan. 27. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8: A legdurvább, hogy ismerek olyat, aki utazáskor mindig visz magával antibiotikumot, és már a repülőn bekap belőle, biztos, ami biztos. És, ha harmadik világbeli országba utazik, akkor minden étkezés után. Vizsgaidőszakban is folyamatosan szedte egyetem alatt, merthogy “nem engedheti meg magának a luxust, hogy lebetegedjen.”
2020. jan. 27. 16:41
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Remélem legalább orvosira járt... Az lenne a legironikusabb, ha orvosin jutott volna erre a "zseniális" stratégiára.


(aztán a vicc az, hogy pont az ilyen hülyék lesznek idővel a legbetegesebbek, mert kinyírják a bélrendszerükben élő jó baktériumokat, ezzel életteret adva a patogéneknek. És ha nem lenne elég hogy a patogén bacik el tudnak szaporodni a jó bacik hiányában, még hozzá járul az is a bajokhoz, hogy egy csomó jó baci konkrétan segíti az élettani működéseinket. B vitamint termel, ami aztán felszívódik, vagy segít bizonyos tápanyagok felszívásában. Szóval ha az eszes haverod kiírtotta a bélflóráját, akkor konkrétan hiánybetegségeket is szerezhetett ezáltal...


Vagy ott van a másik nagy gond, hogy rezisztenciát alakít ki a szervezetében KONSTANS élő patogén baciknak. Ugyanis mindig vannak fertőző ágensek a szervezetünkben, csak ezeket az immunrendszer szépen megfelelő szinten tartja. Ha folyamatosan megismertetünk ezekkel a szupresszált bacikkal egy bizonyos antibiotikumot, akkor idővel felhalmozódnak a rezisztencia mutációk, és beüt a krakk. Ha tényleg kéne az az antibiotikum, mert összeszedtél egy jó kis gyulladást, akkor már nem fog segíteni, mert rezisztencia alakult ki. És csodálkozunk, hogy a méregdrága antibiotikum kúra után is miért vannak bajaink... Idióták.).

2020. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!