Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vissza fertőzhet az ágyneműm...

Vissza fertőzhet az ágyneműm ha már jobban érzem magam?

Figyelt kérdés

Elég valószínű,hogy az influenzát kaptam el. Magas láz(39),köhögés,orrfújás stb stb. De ennek tetejébe felülfertőződtem baktériummal így begennyesedett a torkom és antibiotikumot kellett szednem. 5 nappal ezelőtt döntött le a lábamról. Az 5. napon(vagyis ma) van először hogy nincsen lázam és jól érzem magam. Már a torkom sem fájt. Ma pedig a legnagyobb meglepetésemre újra elkezdett kaparászni a torkom.....

Én beleőrülök ha még egyszer végig kell ezt csinálnom az elejétől!

Szóval a kérdésem az,hogy a paplan / ágynemű vissza tud e fertőzni? A poharamat minden nap cseréltem, a fogkefém fertőtlenítettem és most mégis kapar.

Mi a véleményetek?



2019. febr. 15. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem igen. Hisz leköhögöd-tüsszented.
2019. febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Nem, de azért nem árt ilyenkor lecserélni. Míg lázas voltál gondolom beleizzadtál, összeköhögted... semeddig nem tart lecserélni az ágyneműhuzatot.
2019. febr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem túlzásba viszed ezt a bacimentességet, az itt az alapvető probléma, ez lehet összefüggésben azzal, hogy nincs immunrendszered, hiszen az csak terhelés alatt edződik, a stressz meg bizonyítottan legyengíti. Persze mindenkinél más, saját tapasztalatból indultam ki.
2019. febr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, hiszen az ágyneműre rászáradt kórokozók csekély valószínűséggel kerülnek be a felső légutakba (már ha egyáltalán életben maradtak is). Legyengült immunrendszer esetén viszont egy sor vírusbetegség képes egymás után kijönni a szervezetben.
2019. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!