Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Normális ez vírusfertőzésnél?

Normális ez vírusfertőzésnél?

Figyelt kérdés
Negyedik napja vagyok beteg, olykor erősen köhögök, ami szakadozással is jár. Most 38.6 a lázam, ma voltam ügyeleten, meghallgatta a tűdőmet, azt mondta nem tüdőgyulladás (mert ettől rettegek, és attól, hogy bekrepálok). Rettenetesen gyenge vagyok, annyira, hogy nem is hiszem el, hogy ez nem valami komolyabb betegség. Ha le kell jönnöm az ágyról, akkor szinte csak vánszorogva csinálom. Újra felhívtam sz ügyeletet ma este, és mondtam, hogy nagyon gyenge vagyok, de azt mondták ez normális, és hogy hagyjam abba a fantáziálást. Csak hogy éppen pár hete halt meg egy tőlem fiatalabb ismerős, a betegsége 5. napján. Influenzás volt és az 5. nap reggelén holtan találták az ágyában. Ezért is rettegek, hogy simán járhatok én is így. Más is szokott ílyen gyengeséget érezni vírusfertőzéskor? Mert az orvos azt mondta vírus. Vagy tényleg sokkal komolyabb bajom van esetleg? Rettegek...

2019. febr. 24. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne rettegj és ne sajnáld magadat ennyire. Az emberek jelentős része életében többször is átesik ilyenen. Csillapítsd a lázadat, tarts enyhe diétát, igyál sok meleg teát. Használj köhögéscsillapítót és köptetőt is.
2019. febr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Algopirint szedek lázra. Most kezdett hatni. Most 37.5. Értem, hogy n erettegjek ennyire, de a negyvenes éveiben járó ismerős hirtelen halála influenza miatt eléggé megrettent...
2019. febr. 24. 20:23
 3/7 anonim ***** válasza:

A tények: évente 20-40 ember valóban meghal influenza miatt. A fertőzöttek száma százezer- négyszázezer között szokott lenni. Ez alapján elég kicsi az esély, hogy pont Te halj meg.

Ha félsz, és ennyire megvisel az influenza, oltasd magad minden ősszel, legkésőbb novemberben. Akkor, ha el is kapod a fertőzést, vagy tünetmentesen zajlik vagy lényegesebb enyhébben és sokkal alacsonyabb lázzal.

2019. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kicsi az esély, de a gyengeség miatt hajlok arra, hogy ez komolyabb baj, mint pusztán egy vírus. Az Algopyrin is csak 37.7-re vitte le a lázat 38.6-ról. Ez is furcsa...
2019. febr. 24. 20:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Influenza fertőzésnél nagy szó, ha sikerül a lázat 38,5 alá nyomni. Ha nem 40-ről indult, hanem csak 38,6-ról, akkor vslószínűleg nincs is nagy baj.
2019. febr. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minimum 1 hét kell, hogy rendbe jöjj, de még 2 hétig is gyenge lehetsz egy influenza után.
2019. febr. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Most egy kicsit jobban vagyok talán...
2019. febr. 25. 08:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!