Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Torokfájás nyeléskor, mit...

Torokfájás nyeléskor, mit javasolsz?

Figyelt kérdés
Csütörtökön ittam a munkahelyemen nagyon hideg szénsavas ásványvizet. Pénteken reggel már éreztem ennek a hatását. Jobb oldalon bedurrant, fáj a mandulám. Gyanítom, hogy a mandula lehet, mivel fájdalmas a nyelés, és szemmel láthatóan be is van dagadva a torkom azon az oldalon, sőt ki is tapintható, hogy megduzzadt. Egyéb tünetem nincsen. Ilyenre kinek mi vált be, ki mit ajánl? Már péntek délután óta fájdalomcsillapítón élek, hogy legalább az evés/ivás menjen. Köszönöm a választ!
2019. máj. 25. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Ügyeletes orvost
2019. máj. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jó. -.-

Valaki valami mást? Ilyenért nem szívesen mennék ügyeletre, mert úgy b asznak ki, mint macskát ...ni.

2019. máj. 25. 18:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Honnan veszed?

Szerintem ne szedjél semmit, mert lehet, hogy azzal a lázat is elnyomod, pedig ha lázas vagy, akkor igenis orvoshoz kell menni - ha hétvége van, akkor az ügyeletre.

Egyébként meg sokat igyál, nem forrót, nem hideget, nem szénsavasat, szedjél legalább 500-as C-vitamint, meg a szokásos trükkök: hagyma, sós vizes gargalizálás, méz, meg minden ilyesmi.

2019. máj. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyulladascsokkentot. Ha nem javul, hetfon ful-orr-gegeszt.

Sos langyos vizes gargarizalas is hasznos, nyelved is kefeld le fogmosaskor.

2019. máj. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mebucaint vagy Tantum Verdét szedjél, az fertőtleníti a torkot.
2019. máj. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a sós vizes gargalizálást űzöm, próbálom nem szedni a fájdalomcsillapítót, hátha.
2019. máj. 26. 08:24
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Csak egy kis story: 1,5 hónapja az idióta kollégám a két fertőző beteg gyerekétől elkapott egy kis légúti megbetegedést. Persze mivel idióta, ezért leszarta, hogy mindenkit meg fog fertőzni az irodában. 8 emberből 5 kapta el, kezdődött egy kis torokfájással, 2-en időben orvoshoz mentünk, az idióta és az egyik gyereke ill 3 kolléga tüdőgyulladásr ill hörgőgyullafást kapott, idióta+3 kolléga 2 hétig otthon, az egyik mai mapig orvoshoz jár mert még mindig köhög. Idióta végigköhögött 1,5 nap alatt bónuszként 3 repülőutat is, gondolom ott is sikerült mindenkit mwgfertőzni.


Én és a kollega, akik időben (az első torokfájásnál) elmentünk orvoshoz, megkaptuk a szükséges antibiotikumokat és torok és légcsőgyulladással ill egy kb 10-12 ezres patikai számlával megúsztuk pár nap pihivel.


Doki sem röhögött ki a torokfájásommal, hanem ellátott


De nem kell orvoshoz menni, felesleges... <facepalm>

2019. máj. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!