Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátert zavarja ha...

Pszichiátert zavarja ha bejelöli facebookon vagy iwiw-en a betege?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kizárólag orvos-páciens kapcsolat van köztetek, akkor nem illik bejelölni. Ha amúgy is ismered, a kezelésed előtt is beszélőviszonyban voltatok, akkor semmi akadálya.
2010. jún. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én bejelöltem a pszichológust iwiwen is meg facebookon is, nem tudom, zavarta-e, de amúgy nem is érdekelt, mindenesetre visszajelölt, meg nem is tette soha szóvá.
2010. jún. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A pszichológus más. A pszichiáter orvos. Elég sok orvos barátunk, ismerősünk van, és mániásan vigyáznak a magánélet és a szakma elkülönítésére. Szóval nem hiszem, hogy örülnének az ilyen bejelölgetéseknek.
2010. jún. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az iwiw még hagyján, mert ott ugyanannyit látsz abból, akit ismersz, mint abból, akit nem. De a facebook-on az ember az ismerőseivel olyan gondolatokat is megoszt, amit nem feltétlen akar a tulajdonképpen ismeretlen betegeivel is.
2010. jún. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Ha nem örül egy orvos, hogy a betege bejelöli, akkor mégis mi a fxsznak rakja fel magát az iwiw-be.


Ha annyira vigyáz a magánéletére, akkor ne rakosgassa fel az eredményeit (gyerek, feleség, ház, hajó stb) az internetre.


Én bejelölném, ha nem tetszik neki, akkor lépjen ki a közösségi fórumból.


Még ilyet. Még én gondolkodjak azon, hogy az orvosnak tetszik-e? Szép kis emberbarát mondhatom.


Jogászt láttam már hogy visszaigazolta az ügyfeleit.

Annak nem büdös az ügyfél, csak az orvosnak a beteg?

Bezzeg, amikor fizet vki az orvosnak, az nem büdös, csak az iwiw-ben felvállalni az ismerettséget?

2010. jún. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem is sok orvos ismerősöm van, de azt nem tudom betegeket visszajelölnek-e, feltettem ugyanezt a kérdést,sima orvososba is, de arra alig válaszoltak azért tettem fel így is, mert a lényeg ugyanaz.

Én bejelöltem sok orvos ismerősömet, akik az orvosaim voltak, de alapból is sok orvost ismerek, csak eszembe jutott ez a kérdés egyiket se kérdeztem még meg.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__9323..

2010. jún. 16. 18:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Orvos függő. Jelöld be, max. nem jelöl vissza. Az én pszichiáteremhez, mivel max 2 havonta jutok el, és akkor is szinte csak a receptírásra van ideje, bejelöltem, és csodák csodájára válaszolgat a leveleimre is. Azt írta véletlen üresjáratok vannak a rendelésben, és ezeket arra használja fel, hogy tartsa a kapcsolatot a betegekkel, mert ugye sokukra nem jut idő. Szóval bátran tudok neki írni. Na ez egy csupa nagy betűs ORVOS!
2010. jún. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A titoktartás miatt sem túl célszerű a betegeinket visszajelölgetni. Hiszen akkor publikus lehet, hogy ki jár hozzánk. Ennek ellenére, ha valaki engem bejelöl, akkor mindig visszajelölöm. A facebookon viszont nem tarom szerencsésnek a chatelést a betegekkel. Az egy más minőségű kapcsolat, mint az orvos beteg. Ez nem azt jelenti, hogy az orvos a beteg felett áll, hanem azt, hogyha bratyizós szintre hozok egy pszichoterápiás kapcsolatot, akkor annak a hatékonysága messzemenőleg romolhat. Ezt laikusként lehet, hogy nehéz megérteni, de aki tanult egy kis pszichodinamikát az érti mire gondolok. Ha valakivel a terápiát befejezem, mert meggyógyult, akkor utána semmi akadálya a baráti viszonynak sem.


Valaki írta, hogy a pszichológus más mint a pszichiáter a kapcsolat szempontjából. Ez nem igaz így, mert a pszichológus is vezet pszichoterápiát a beteggel (sőt inkább ő az, aki vezet), tehát kapcsolatuk szintén szakmai.

2010. jún. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!