Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlónál normális?

Fogamzásgátlónál normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy hónapja kezdtem el szedni a Lyndinette 20 nevű fogamzásgátlót. Nem szedtem még korábban. Nem hagytam ki egy szemet sem, 5 napja szedtem be az első levélről az utolsót, el is kezdtem vérezni, ahogy mondta a doki, hogy lesz, a 24. napon, de olyan furcsa. Sokkal kevesebb, mint volt, nagyon barnás is, szinte semmi bajom nem volt, mikor megjött, pedig nagyon sokat szoktam vele szenvedni.

Azt mondták, hogy enyhébb lesz, de nem gondoltam, hogy ennyire.

Az első tablettát aznap vettem be, mikor megjött, és 3 hétig még védekeztünk, utána is gumi nélkül feküdtünk le, de mivel többen javasolták, várjunk inkább egy hónapot, ez csak két alkalom volt és nem is ment el bennem.

Viszont még soha nem volt problémám a menstruációmmal, kicsit megijesztett a dolog.

A tabletta hatása miatt lehet ilyen szokatlan, ez normális, vagy keressem fel a dokimat?



2019. júl. 23. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normalis, nyugi.
2019. júl. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Eu teljesen normalis ne aggodj! Sokan csak a fajdalom miatt kerik a fogamzas gatlot.Ha nagyon zavar megkerdezhetsz egy orvost is,de hidd el ez normalis dolog
2019. júl. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Normális. Régen én 7-8 napig véreztem, és sokszor még a negyedik napon is görcsöltem, az elején meg két óránként kettesével szedtem a görcsoldót, és az sem volt elég. Forró vizes palackkal aludtam, ha tehettem, fel se keltem.

Most maximum három napig tart, de inkább kettő vagy még annyi sem, és olyan is van, hogy szinte csak barnázás, és szinte meg sem érzem, vagy maximum bekapok egy görcsoldót és el is felejtem, hogy fájogatott.


Én rákérdeztem a dokimnál, azt mondta, hogy amíg megjön, normális, mindegy mennyire kevés. :)

2019. júl. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek, megnyugodtam.
2019. júl. 24. 02:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt a fajtát szedem én is. Teljesen rendben van, amit leírtál.

Az egyik válaszolóhoz hasonlóan előtte nekem is brutál hasgörcseim voltak, azóta, hogy szedem 3-4 napig tart a vérzés, de úgy, hogy tisztasági betéttel simán átvészelem.

2019. júl. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló tabletta kikapcsolja az ovulációt, illetve elvékonyítja a méhnyálkahártyát. Így véd a terhességtől. Ezáltal kevesebb lesz a vérzés (ami nem menstruáció, csak egy mű vérzés, úgynevezett megvonásos vérzés). A megvonásos vérzésnek a szünet valamelyik napján kell kezdődnie. Nekem mindig az 5. napon szokott kezdődni. A tabletta pedig az első szemtől véd, úgyhogy nyugodtan lehet minden más nélkül szexelni.
2019. júl. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer mindenkinek
2019. júl. 25. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!