Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet eltűntetni a...

Hogyan lehet eltűntetni a striákat?

Figyelt kérdés
Azt olvastam -itt- egy pár kommentben, higy sehogy. Igaz? Gondoltam arra, hogy elkezdek combra erősíteni, és futni, meg krémet is fogok használni. A sport segít rajta?

2019. júl. 24. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Genetikai adottság. Ha mázlista vagy, nem lesznek a fogyásnál stíráid akkor sem, ha egyáltalán nem kened magadat semmivel.

Aztán van a másik véglet (pl. én), aki a legjobb-legdrágább csodaszerrel kenegeti magát napjában háromszor-négyszer (terhesség kezdetétől a vége után egy-két hónapig), és mégis olyan csíkos vagyok, mint a zebra.

2019. júl. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2019. júl. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Laylah ***** válasza:

Fogyástól nem lesz striád, mivel a striák a bőr hirtelen megnyúlása miatt, azaz gyors hízás esetén alakulnak ki (tehát a bőr nem képes lépést tartani a testtérfogat növekedésével). Ha most nincsenek striáid, akkor fogyás után sem lesznek, ha pedig vannak, akkor barátkozz meg velük. Maximum kifehéríthetőek (bár az enyéim maguktól is kifehéredtek, szerencsére nincsenek vörös csíkjaim), de el nem tüntethetőek, mivel ezek lényegében apró, elpattant szövetdarabok.


"Fontos tisztában lenni azzal, hogy a különböző készítmények nem tüntetik el teljesen a striát, inkább csak halványítják (ez egyébként idővel mindenképpen bekövetkezik), illetve a megelőzésben van nagy szerepük.

Vannak azonban olyan professzionális eljárások, amelyek alkalmasak a már kialakult csíkok hatékonyabb csökkentésére.- mondja dr. Vincze Ildikó, az Oxygen Medical bőrgyógyász-kozmetológusa. Az aromaterápiás testtekercselésen, a mikrodermabrázión és a mezoterápián kívül a leginkább eredményes a lézeres kezelés, amely annál hatékonyabb, minél fiatalabb a stria. A friss, vékony, felszíni striák jobban reagálnak a kezelésekre, mint az öregebb és mélyebb csíkok. Mivel azt tudomásul kell venni, hogy a striákat nem lehet tökéletesen eltüntetni, a kezeléssorozat a csík elhalványítását, vékonyítását és a stria alatti kötőszövet felszaporítását célozza. A lézerfénnyel ennek érdekében elérhető a kollagénrost képződésének elősegítése és a kapilláris értágulatok elzárása. Mindez jelentősen, 60-80 százalékban javíthat a bőr állapotán, ami mindenképpen számottevő változás."


Részletek: [link]

2019. aug. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!