Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elkaphattam valamit a fürdőzés...

Elkaphattam valamit a fürdőzés során?

Figyelt kérdés

Vasárnap voltam egy nyilvános fürdőben.(ma csütörtök van).

A fürdőzés utáni estén már éreztem,mintha az intim részem picit fájna egy helyen.

És vasárnap óta nem a megszokott kevés mennyiségű fehér folyásom van,hanem darabos.De ugyan úgy szagtalan.

Vasárnap óta éget egy picit,és egyre sűrűbben viszkettek ott lenn.

Összeszedhettem esetleg valamit?Mi lehet ez?



2019. júl. 25. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Összeszedhettél.

Kellene kérned a nőgyógyásztól egy tenyésztést, mert ha van partnered, azt is megfertőzheted.

2019. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs partnerem,nem élek szexuális életet.
2019. júl. 25. 17:27
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Akkor, ha nem akarsz nőgyógyászhoz menni, próbáld meg Canesten hüvelytablettával kikezelni, az vény nélkül kapható, ha az nem segít, akkor marad a nőgyógyász, mert lehet, hogy Klion kell, vagy akár még antibiosz is kellhet, attól függ, mit szedtél össze. Sajnos ez fürdőkben, strandokon nagyon gyakori.
2019. júl. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem csak a fürdőruha kezdte ki, akkor szinte biztosan elkaptál valamit.


Szerintem megér egy nőgyógyászati látogatást.


De ha nem akarsz, bár ez totál nem szégyen, pláne ebben a fürdőzős időszakban... akkor otthon is kikezelheted.


Ha jól emlékszem, láttam reklámot arról, hogy van egyszeres teszt hüvelyi mintavétellel otthon, hogy bakteriális vagy vírusos fertőzést kaptál el.

Azért nem mindegy, mert vírusra tök más kezelés kell, mint bakteriálisra.

De amivel biztosan segíthetsz, és nem áthatsz, az az előbb említett 1 vagy 3 napos Canesten kúp+kenőcs.

2019. júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem,nem a fürdőruha kezdte ki.

Valóban,kissé meredek a nőgyógyász.

Oké,ez teljesen normális,viszont én,16 évesen akinek semmi "olyasmi" "élménye"nem volt ,szégyenlem is lenn,és magamat ismerve nem igazán mennék bele,hogy egy vad idegen ember lásson,és nyúljon hozzám ott.

Igazából teljesen meg voltam ijedve,hogy mit kezdjek ezzel,és mi lehet a legrosszabb "fázis".Valamint olyan sincs,akivel ezt megbeszélhetném,és segítene.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat:)

2019. júl. 25. 18:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hüvelygombát nem lehet elkapni se "összeszedni". Bizony sok lány nem tudja, hogy a strandolás során a hüvely ph értéke megváltozhat, és az érzékenyebb, gyengébb hüvelyflórájú lányok bizony gombás vagy bakteriális "fertőzést" kapnak. Amire amúgy csúnya azt mondani, hogy fertőzés, hisz semmi idegen baci nem megy beléd, csupán a hüvelyben található gombák és baktériumok száma/aránya megváltozik. Az hogy melyik jön előtérbe, az a hüvely savasságától függ.


Vegyél egy Canesten kombit vagy más hüvelygombára való készítményt. Kívül is kend Canestennel. Ezután valamilyen vény nélküli hüvelyflóra helyreállító készítményt használj legalabb egy héten át. Fehér, darabos folyás égő vagy viszkető érzéssel az hüvelygomba. Szürkés, halszagú/kellemetlen szagú, nyálkásabb folyás viszketés nélkül pedig bakteriális vaginózis. Olyan is van, mikor a kettő egyszerre van. Nekem volt már ilyen "kombinált" hüvelygyulladásom.


Nem kell egyből nőgyógyászhoz rohanni a hüvelygombával. Nekem mikor elsőnek volt szintén a strandolás miatt ilyen bajom, a nőgyógyász vizsgálat után vény nélkül kapható Canestent írt egy lapra, hogy azt váltsam ki. Emellé szintén vény nélkül kapható VagilactQ hüvelyflóra helyreállítót javasolt. Tehát még az orvos is elsőnek ilyennel próbálkozik, hisz ez egy nagyon gyakori jelenség és könnyen kezelhető.

2019. júl. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A fentiekhez hozzátenném, hogy hüvelyflóra helyreállításhoz nagyon jó a Gynoflor hüvelytabi is, szintén vény nélkül kapható.
2019. júl. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2019. júl. 26. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!