Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetek hüvelygomba ellen?

Mit tehetek hüvelygomba ellen?

Figyelt kérdés
17 vagyok és két hete kezdtek el jelentkezni nálam a hüvelygomba tünetei, rögtön a barátommal való együttlét utáni napon. Szűz vagyok, csak orális közösülés történt, illetve felvilágosult vagyok és elővigyázatos, de behatolásra NEM került sor. Apukámmal élek és nem mertem neki elmondani, így nem jutottam el orvoshoz, de Canestennel kezeltem és teljesen elmúltak a tünetek. Viszont a héten újra visszatértek, jelenleg tengerparton nyaralok így gyanítom ez lehet érte a felelős. Feldagadtak a szeméremajkaim és a hüvelybemenetem, sárgás folyásom van, égő érzést tapasztalok, illetve egy seb is keletkezett a bemenet mellett. A járás is nehézkes, mert borzalmasan fáj, amikor hozzáér bármi. Elmondtam végül apának, viszont mivel még két hétig külföldön leszünk, nem opció az orovs, de amint hazaértem megnézetem magam, a tünetek megszűnése esetén is. Igen, tudom, hogy felelőten dolog volt nem orvoshoz fordulni az első alkalommal is, de 2-3 nap alatt megszűnt és annyiban is hagytam. A Canestent 2 napja használom újra és semmi javulás, ráadásul a seb/gyulladás miatt csak extra fájdalmat és kellemetlenséget is okoz. Kérlek, ha valaki tud valami megoldást, esetleg vény nélkül kapható gyógyszert az árulja el, apukám nem fizeti ki nekem az orvost és nem szeretnék egy fél vagyont költeni külföldön, ha esetleg nélküle is megoldható. (Nyílván ha durvul a szituáció el fogok menni, szóval kérlek ne oktató monológot írjatok:( ) Azt olvastam, hogy a Betadine hüvelykúp használhat, ha Canesten krémmel együttesen használom enyhíteti a panaszaim?

2019. júl. 29. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
98%
A gombás fertőzés nem csak a külső területen van jelen, hanem a hüvelyben is. Így olyan szer is kell, ami belül fejt ki hatást. Én Canesten krémet és Canesten kúpot vagy hüvelytablettát javaslok, nekem az bevált. Nem tudom, külföldön milyen szer kapható erre, de ha a patikusnak google fordítóval elmagyarazod a dolgot, tuti tud majd adni valamit. Baratodat is erdemes lenne kezelnj, mert a pasik sajnos többnyire tünetmentesek, aztán a következő tipitapi alkalmával simán megint elkaphatod.
2019. júl. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Azt írod, sárgás folyásod van. A gombára a darabos, inkább fehéres folyás a jellemző. Tuti nem valami fertőzés?

Én inkább arra tippelnék, hogy a gomba és a canesten után sérült a természetes hüvelyflórád egyensúlya és valami mást is összeszedtél. Mindenesetre ne fürödj így fürdőben se, természetes vizekben se. Nem játék ez, én mindenképp rávenném apámat, hogy fizesse a dokit. Az egészséged a legdrágább kincsed.

Másik tipp: nekem akkor múlt el minden nőgyógyászati gondom-bajom, amikor az eldobható cuccokról (eü betét, tampon, tisztasági) áttértem a mosható tisztaságira ill. kehelyre.

2019. júl. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy a második is írja: a sárga folyás nem gombára utal, hanem bakteriális fertőzésre. Amúgy simán lehet mindkettő egyszerre: gomba meg baktérium. Ezek sajnos nagyon szeretnek együtt fertőzni.

Ha viszont felül vagy fertőződve bacival, ahhoz antibiotikum kell, azt pedig csak orvos írhatja fel. :(

Nem váltottátok ki az EU-s egészségbiztosítási kártyát, mielőtt kiutaztatok külföldre?

2019. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Ja bocs, újraolvastam amit írtál; nem írtad, hogy az EU-n belül nyaraltok-e. Akkor tárgytalan a kérdésem.
2019. júl. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!