Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció ideje alatti...

Menstruáció ideje alatti ájulás? A vértől lettem rosszul? Ilyen még nem fordult elő ezelőtt.

Figyelt kérdés
Gimnazista lány vag, ok, reggel felebredtem, és hát ez undorítóanfog hangzani, de szó szerint folyt belőlem a vér, és hirtelen hányingerem lett, kezdett elsotetedni a kép, és osszeestem,majd a fürdőszobában ébredtem a földön (emeletes házunk van, a szobám fent van, a fürdőszoba lent). Nem emlékszem tisztán, kicsi emlékkepek vannak, ahogy kovalygok le a lepcson. Hideg vízzel lezuhanyoztam, ettem, es utána jobban lettem. Alapból nagyon legyengültem az utóbbi időben, nemrég kb. 200 méter futástol majdnem elájultam, akkor is sotetedett a kep, de lefekudtem, és jobban lettem. Csak a vértől lettem rosszul, vagx mitől vagyok ilyen gyenge?

2019. júl. 29. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartósan gyenge vagy, akkor érdemes csinálni egy kivizsgálást, vérvételt, stb. Valószínűleg a vérveszteség okozta, anno velem is előfordult, hogy sugárban folyt belőlem, és az már sok volt, és elájultam. Nem is csoda, ha alapból se vagy jól. Ráadásul az erős menszesz is jele lehet valaminek, pl vérszegénységnek. Menj dokihoz, járj ennek a végére.
2019. júl. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha ennyire gyengének érzed magad és már el is ájultál, úgy az lenne a leghelyesebb, ha elmennél egy orvoshoz és elmondanád ezt neki. Simán lehetett volna nagyobb bajod az ájulás következtében. Semmiképpen nem normális, hogy elájulsz és gyenge vagy, és nem csak a menstruációd miatt, hanem mint írtad, nem csak most fordult elő. Egy vérkép vizsgálatra mindenképpen el fog küldeni, az majd tisztáz dolgokat.
2019. júl. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Télen voltam vervizsgalaton, és nem vagyok vérszegény, sőt, a vörösvérsejtem kicait több is a kelleténél. Úgyhogy nem értem. Köszönöm a válaszokat. Lehet a látványtólett hányingerem, de azért nem irtozom a vértől, úgyhogy az emiatt bekövetkező ájulás kicsit irreálisnak tűnik.
2019. júl. 29. 19:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A tél fél éve volt. És a vérképből nem csak vérszegénység derül ki, hanem más is. Mindenképp hasznos lenne, de nem csak a vérkép, hanem a teljes kivizsgálás. A látványtól szerintem a világtörténelemben nő még nem ájult el, hisz ezt minden hónapban látod... légyszi, ne bagatellizáld el, és menj dokihoz, csak a biztonság kedvéért.
2019. júl. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Télen voltam vérvételen, minden rendben volt, mentem most nyáron is és akkor alacsony volt a vas.. Szóval semmit nem jelent, hogy voltál fél éve.
2019. júl. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Èn akkor àjultam el, remegtem, zsibbadtam, forrt a testem, hánytam amikor petefészkeimbe cisztàk lettek. Első nap mindig úgy indítottam
2019. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!