Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a kiváltó ok sűrű...

Mi lehet a kiváltó ok sűrű vizelési inger és szúró vizelés esetén?

Figyelt kérdés

Először Február/Március környékén tapasztaltam sűrű vizelési ingert, ami enyhén szúró és kellemetlen vizeléssel párosult. A panaszok lassan eltűntek, azonban nagy ritkán pár napig újra jelentkeztek. A történet vége ugyan az, elmúlt, nem adtam neki nagy hangot.

Azonban pár napja újra kialakult ez az állapot: gyakori vizelési inger tör rám, habár alig tudok vizelni, azt is kellemetlen szúrással. Olyan érzés, mintha egész nap vizelnem kéne, hiába mentem el akár öt perce wc-re.

Arra gyanakszom, hogy a tisztasági betét valamilyen formában kidörzsölhette és az irritáció miatt jelentkeznek ezek a tünetek, de nem tudom biztosra.

Valaki volt már hasonló cipőben? Ha igen, hogy oldódott meg a probléma, illetve mi volt a kiváltó ok.

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2019. aug. 2. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Ezek felfázási tünetek... nőgyógyász, antibiotikum.
2019. aug. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, volt. Ki kell irtani a bacit rendesen. Elsőre nagyjából leküzdötted aztán most valamiért újra belobbant. Felfázás. Nőgyógyász, urulógus de háziorvos is tud adni rá gyógyszert. Ha nagyon eldurvul hétvégére, ügyelet. Igyál sokat addig is!
2019. aug. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Urológián gondolkozom, mert így nem bírol tovább. Nem tudok aludni se normálisan, utcára meg nem mehetek így ki: szar a közérzetem, mindenem fáj és kitudja meddig tudom tartani. Nagyon félek, hogy valami súlyos vagy maradandó baj lesz a sok erőlködéstől.

Köszönöm a válaszokat!

2019. aug. 3. 05:25
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

Elmentél volna az első tünetnél a háziorvoshoz, már kutya bajod nem lenne!


Húgyúti fertőzésed van. Népies nevén felfázás.


Ne nőgyógyászhoz menj! Ezt egy sima háziorvos is kezelni tudja. Ha durvul a fertőzés, akkor pedig urológus.

2019. aug. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Urológia mindenképpen.

Sok oka lehet.

Lehet egy felfázás, bár az nem intermittáló általában, szerintem inkább kialakult egy másodlagos húgyhólyag, netalán vesegyulladás. Mindenképpen érdemes kezelni. Egyébként léteznek krónikus gyulladások is, amik elő-elő jönnek, kis ideig intenzív, aztán elmúlik egy időre vagy enyhül.

A probléma elsődlegesen v.s. antibiotikummal fog elmúlni.

2019. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Már sokkal jobban vagyok, javult az állapotom, azonban szerintem nem sokára felkeresek egy orvost biztonság kedvéért. Remélem nincs nagyobb baj és csak szerencsétlen vagyok és felfáztam az utóbbi időkben (azt elfelejtettem megemlíteni, hogy egy éve Írországban élek és ott másabb az éghajlat és a hpőmérséklet is, és sajnos a sok esőzéstől sokszor beázott a régi cipőm...én erre fogom leginkább).

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

2019. aug. 4. 23:59
 7/7 anonim ***** válasza:
felfázás, vesegennyesedés pl de nem vagyok orvos
2019. dec. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!