Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Valaki, akinek van...

Lányok! Valaki, akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, tudna segíteni pár dologban, vagy jó tanácsot adni? (bövebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval, az a helyzet, h a dokim pár hónapra letiltott a tmponról, amíg teljesen rendbe nem jövök. Szóval most egy pár havimat betéttel kell megoldanom. Viszont nem használtam betétet már több, mint 10 éve, és akkor is kínlódtam vele. Nyilván azóta sokminden változott, de lenne pár kérdésem:

-betétnél is úgy van, mint tmponnál, h a vérzés erősségéhez képest kell választani (hány cseppes, erősebb napokon több cseppes, gyengébbeken kevesebb), vagy itt csak a csere gyakorisága lényeg a vérzés erőssége szempontjából?

-meg lehet azt érezni,h megtelt a betét pl 2 pisilés között? (Tehát nem úgy, h látom mennyire koszos, hanem pl menet közben honnan tudom, ha esetleg megtelik)

-Éjszakára, milyen az, ha kettőt ragasztok egymás mellé, h teljesen lefedje a két combom közti részt (úgy, h az egyiknek csak a bal szárnyát hajtom a bugyi alá, a másiknak meg a jobbat, a másik szárnyakat a betét alatt hagyom, és ezen az oldalon egy kis ráfedéssel ragasztom be), van valami értelme, vagy ettől még össze lehet kenni az ágyat?

-Nehéz megszokni tartós tamponozás után a betétet? Van valami titka?

-Tudom, h mindenkinek más fajta a legjobban bevált, vettem én is pár félét, szerintetek melyikkel érdemes kezdeni? (Szerintem ma éjszakára már kelleni fog: van Always 2 féle, meg egy féle Libresse, ami éjszakára való, nekem az Always kicsit szimpatikusabbnak tűnik, csak nem tudom van e különbség a rózsaszín és a sötétkék között a tetején lévö amyagon kívül)

-Olvastam, h tökre érződik, ahogy folyik ki a cucc belőlem.. :/ Ez azért egy picit aggasztó? Nagyon kellemetlen érzés? Tényleg olyan, mintha bepisilnék? Vagy azért megkülönböztethető a két dolog? Hogy bírjátok ki, h ilyenkor ne nyúljatok oda? (Csak mert ha nagyon kell már pisilni, vagy elcseppen pár csepp, mindi oda kaptm reflexböl)

Mindegy, valahogy majd csak kibírom, csak gondoltam, hátha valaki tudna pár tanácsot adni, ami megkönnyíti a dolgot.


(Amúgy olvasgatok is a témában, de valamire nem találtam kielégítő választ...)


Köszi előre is 27/n



2019. aug. 10. 00:18
 1/8 anonim válasza:
100%

Engem egy életre tiltott el a tampontol a doki, mondjuk én csak akkor használtam ha nagyon muszáj volt. (Pl fellépés )

Sokkal jobban szeretem a betétet. Én nappalra is mindig éjszakáig használok (hosszabb... így nem felek, hogy “atazom”, eleinte rovidebbnel előfordult , hogy “lecsúszott” róla a ver, értsd úgy, ahogy hátradőlve ültem úgy össze foltozta a bugyimat, kell nekem az éjszakai hosszúsága , hogy biztonságban érezzem magam. A cseppek valóban az erosseghez vannak igazítva.

Bár én ugyanazt az always hosszú éjszakai max cseppeset használom végig, akkor is ha minimális már a ver mennyisége.

Ez az érzés csalóka , de mivel én amúgy is gyakran járok pisilni, így látom rajta , hogy igen ezt következő pisilesnel már cserélnem kell mert meg fog telni.

Nem gondolnám, hogy kettőt kene ragasztanod éjszakára, én meg sosem foltoztam össze lepedot... ha nagyon nem érzed biztonságban magad akkor igazából megteheted, de szerintem felesleges. Ha attól tartasz éjjel ahogy forgolódsz elmozdulna stb akkor vegyél fel a bugyid fölé egy boxert vagy egy passzos rovidnacit amit nem sajnalsz alvashoz.

Érződik mikor folyik igen, nem tudom milyen érzés a bepisiles de nem gondolnám ugyan olyannak, mert a ver állaga sűrűbb illetve nem is úgy folyik és nem is onnan mint egy pisi....

Ha neked a tampon volt mindig a szimpatikusabb akkor nem fogod nyilván megszeretni a betétet bár úgy gondolom mivel ezzel teljesen kitisztulsz így higiénikusabb bizonyos szempontból. Abból nem , hogy a veredben ucsorogsz de hat más opciókat meg nem találtak fel azon kívül, hogy vagy benne ülsz vagy feldugsz valamit. (Tampon, kehely)

Én ilyenkor sötét nadrágot szoktam hordani, hátha véletlen “baleset lenne” (sosem volt mióta megtaláltam a megfelelő betétet , ez csak megelőzés miatt van )

Ha nem is telt meg, azért cseréld 6orankent, mert úgy “higenikusabb”

2019. aug. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Pár hasznos cikk, a valóság alapjuk nem tudom mennyi, hiszen nem vagyok orvos, de a nőgyógyászod véleményét ki kérheted róla.

[link]


[link]

2019. aug. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1-es, köszi a részletes válaszodat! Közben olvasgattam itt a kérdések közt, és más is írta, h nappalra is éjszakait hord, mert jó nagy, és ha el is mozdul, akkor sem félre megy a cucc. Lehet, h majd én is így csinálom majd, inkább biztosra megyek. :)

Én is az Alwayst választottam, meghozzá a fekete csomagolásút, mert az nekem egy picit szélesebbnek tűnt, mint a rózsaszín, viszont egy is lelógott picit a bugyim aljáról, szóval nem raktam 2-t.

Amúgy, lassan két órája raktam be az elsőt, de eddig még semmit nem éreztem, h jött volna, és nem is olyan vészes, h ott van egy betét, bár nem tudom mennyire mérvadó, így, h itthon vagyok nyugiban, ágyban fekve olvasgatok. Arra leszek majd kíváncsi, ha mennem kell valahova, akkor mi lesz majd.... Vagy majd reggel, ha felébredek... Remélem kibírja a betét. Egyebként, hogy a legcélszerűbb aludni? Hason, háton, vagy oldalt? Már ha van különbség a betét szempontjából egyáltalán. Logikusan belegondolva, ha hason, vagy háton alszom, akkor több hely van a betéten hova el tud folyni, mint oldalt. Amúgy, hogy szokott megtelni a betét? Minden a közepébe megy, és a belsejében oszlik szét, vagy pedig szépen fokozatosan, ha egy rész már nem tud többet felszívni, akkor a felületén folyik olyan részre, ami fel tudja szívni?! (Bár, ha jól tippelek, akkor az utóbbi)


Nem az, h a tampon szimpatikusabb, de túl sok lehetőség nincs. Kislányként gyűlöltem betétet használni, bár valószínűleg azért, mert anya inkabb arra ment, h olcsó legyen, hiába pocsék. Mindig azt mondta, h ha én is vattával kezdtem volna, akkor a két kezem összetenném ezért a betétért is. Az nem olyan volt, mint ez ami, most van. Vastag volt, nem ragadt rendesen, felgyűrődött, elmozdult stb. Minden csere kész horror volt, tiszta maszat voltam stb. Rendesen rosszul voltam, ha megjött. Aztán egyszer megelégeltem, és vettem egy doboz tampont, azóta azt használtam, viszont az túlzás, h szerettem, de mivel mas nem volt, es mêg mindig jobb volt mint a betét, így azt használtam. Viszont utáltam, h magamba kell nyúlni ahhoz, h a helyén legyen, föleg, ha máshol voltam, pl fesztiválon. Viszont a kivétele volt igazán gáz, főleg, ha nagyon megvolt. Nagyon undorító számomra egy vérrel teli tampon, ha hozzáértem összekent, ha csak a fonalat húztam és, hagytam magától leesni, akkor a wc-re fröccsent belöle a vér, nem beszélve arról, h a tampon után gyakran jött még több-kevesebb vér is, ami szintén elég undi volt számomra. Jah, meg voltak ilyen vérdrabkák, amiket nem szívott be a tampon, jobb esetben rátapadt belöle, de sokszor csak fürdéskor szabadultam meg tőlük... :/ Erre értetted, h jobban tisztulnak a dolgok betéttel? Ezek a darabkák szépen kijönnek a többivel? Felszívja a betét, vagy ott marad a tetején? Ha rajta marad, akkor lehet érezni a darabkákat, vagy nem? Illetve ott maradnak ahova kerültek először, vagy esetleg ezek is elmászkálnak, a betét felületén szétfolyó vérrel?

Szóval nem feltétlen ragaszkodom a tamponhoz, ha van olyan betét, ami tudja azt a védelmet nyújtani, mint egy tampon, nagyon szívesen használnám azt is. Kíváncsi lennék amúgy, h az éjszakai betétbe fér több, vagy egy normál tamponba? Nekem az bőven elég volt, kb 4-óra alatt telt meg, kíváncsi leszek majd, h a betét mennyit bír ki. Volt, aki azt írta, h nem az alapján cseréli a betétet, h mennyi bér van benne, hanem érzés alapján: ha kezd kellemetlen érzés lenni, kicseréli akkor is, h alig van rajta. Így mindig frissnek érzi magát. Szerintetek érdemes így cserélgetni, vagy felesleges?


Bocsi, h itt kérdezősködöm, mert nyilván lesz rá néhány napom, h megtapasztaljam a dolgokat, de hátha úgy könnyebb lenne, ha tudom mire számítsak, mire figyeljek. Mondjuk lassan nem ártana már aludnom, csak picit izgulok betéttel elaludni... jobban mondva inkább az ébredés miatt. :)


Voltam kint wc-n és egy kb 5 csntis ovális folt volt a tetején, az alján meg látszódott egy kb 50Ft-os méretű folt. Amúgy semmit nem éreztem az egészből, h oda került, amin meg is lepődtem, na nem mintha baj lenne. Még egy utolsó kérdés: el merjek aludni így, h van már benne cucc, vagy inkább tegyek egy tisztát? Vagy állítsak ébresztőt pár órával későbbre, és akkor majd meglátom mi a helyzet?


Bakker úgy érzem magam mint egy kislány, aki most kezdett menstruálni... :D Mondjuk annyiból igaz is, h most kb újra kell mindent tanulnom a betéttel, ami remélem nem tart majd sokáig, mert nem szeretek túl sokat a menstruációmmal foglalkozni, csak amennyit feltétlenül muszáj.

2019. aug. 10. 03:41
 4/8 anonim válasza:

Látszatra látni fogod ha megtelt nyugi 😁

Igen azok a nagy verdarabkak kijönnek maradéktalanul ha betétet használsz. És ha egy kicsi van rajta attól meg aludhatsz benne.

Őszintén szólva én már meg sem érzem hogy bent van a betét a bugyiban, teljesen semlegesek lettek nekem ezek a menstrualos napok.

Én úgy szoktam, ha a hüvely résznél kb közepén már “el van terulve” egy teljes foltban a betét akkor kicserelem de nekem ez sem gyakori, inkább ez a 6 óránként cserelem a higiénia miatt pedig meg alig van rajta effektus van. Nekem minimális a vermennyisegem 2 nap van amikor úgy több van, egyébként ellennek napi 2 betettel is.

2019. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én éjszakára egy nagy csomó vattát teszek a bugyimba a vagina nyílásához, és két bugyit húzok, hogy a helyén maradjon. Így nem folyik ide-oda a vér alvás közben, van, hogy a betét is tiszta marad alatta.
2019. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4-es

Köszi a válaszod! :)

Ez azért igen bíztató, amit írtál, h már nem is érzed, h betét van bent, meg semlegesek a vérzős napok. Azt megkérdezhetem, h mennyi idő kellett hozzá, h idáig eljuss? Mástól is olvastam hasonlót, h betéttel is mindent tud csinálni, amit egyébként is. Megmondom őszintén, rosszabbra számítottam, a betéttel kapcsolatosan. Mondjuk reggelre azért volt benne szépen, de nem éreztem nyirkosnak a tetejét, csak ugye jó része piros lett, illetve picit mintha nehezebb lett volna, illetve megdagadt. Legalábbis ennyit éreztem az egészből. A látvány alapján tényleg egyértelmű volt, h azt már nem kell erőltetni. A kis darabkák is tényleg ott voltak rajta, bár egy kicsit bele voltak kenődve azokba a kis lyukakba a betét felületén. Mindegy, jobb h kint vannak, mint bent.

De mivan akkor, ha nem tudok ránézni? Pl megyek A-ból B-be és közben szépen csordogál bele. Ugye az utcán nyilván nem állok le belenézni a bugyimba, szóval ha arra meg nem hagyatkozhatok, akkor honnan fogom tudni?

Hál istennek nekem sem valami erős a vérzésem, a leghúzósabb napokon is elég volt a normál tampon, amúgy meg a minivel is elvoltam. Hát, nem tudom, nekem kicsit durvának tűnik 6 óra egy betéttel. Nem sok az egy kicsit? Főleg ilyen melegben? Nem lehet nagyon beleizzadni? Mondjuk már lassan 3 órája, h bent van, és eddig semmi bajom nincs vele. Pedig ezek szerint félidőben vagyunk. Gyorsan rá is pillantottam: 2 pici folt meg egy kb 5 centis csík a közepén. Szinte semmiség a betét méretéhez képest. Jah, olvastam, h sokan nappalra is estit használtam, így a reggeli zuhany után én is olyat raktam vissza. A normál méret nagyon kicsinek tűnik, kb elveszne a bugyimban, az éjjeli szimpatikusabbnak tűnik, úgy értve, h azzal annyit nem kell foglalkozni, mert van rajta annyi hely, h bőven ráfér a cuccos, még úgy is, ha netán elmozdulna. A normál meretűn meg nem sok hely van a közepe és a szélei közt, elég egy kis hiba, és már kész is a baj. Vagy ez így hülyeség, és csak én képzelem bele? Ki fogom majd azokat is próbálni amúgy, de most még így az elején jól van így ezzel a naggyal, biztos, ami biztos. Majd egy picit később megyek egy kört a városban is, kíváncsi leszek milyen lesz majd. Mert eddig itthon nyugiban teljesen rendben van a dolog, csak ugyebár nem maradhatok itthon egész mensi alatt szóval inkább majd az lesz a mervadó, h akkor milyen lesz majd, mikor a dolgaimat kell intéznem. Nagyjából mire számíthatok? Nagy különbség van a nyugis, otthon pihengetés, és a mászkálós aktivitás között a betét szempontjából?

2019. aug. 10. 13:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért tiltott el tőle?

Ha azért, mert kiszáradsz, a kehely is megoldás lehet. Nézz utána. Ha másért, akkor nem tudom.

Amúgy én betétes voltam a kehely előtt, mert a tampon kényelmetlen volt. Nem folyik ki ha a legnagyobbat veszed éjjelre, de ilyenkor mindig bugyiban és melegítőben aludtam, amit nem sajnáltam.

2019. aug. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7-es

Azért, mert irritálta a méhszájamat, és azt mondta, h ez még komoly bajokhoz is vezethet.


Áááá, köszi, de nekem nagyon nem szimpatikus ez a kehely. Főleg, h olvastam is róla itt az oldalon is, és ezek után meg főleg nem szimpatikus. Volt aki azt írta, h 18percnyi sírógörcs közepette tudta csak kibányászni magából. Na nekem az ilyen nem hiányzik, bőven elég a vérzés is, nem akarom még ilyesmivel tetézni. Jó lesz nekem a betét is, már úgy is kezdem megszokni, annyira nem is vészes, mint amire számítottam, főleg, ha gyakran cserélgetem. Ami ráadásul sokkal egyszerűbb, mint a tampont cserélni, és bár a kehellyel nincs tapasztalatom, de úgy sejtem, h annál is. Ráadásul a franc se akarja azt a véres edényt öntögetni, elmosni, ha már egyszer kiürül belőlem valamennyi vér akkor látni sem szeretném, csak minél előbb megszabadulni tőle, ami betéttel egy mozdulattal megvan, és még csak olyan sem lesz tőle a kezem... :)

Szóval köszi a tippet, és h segíteni akartál, de nekem ez most egyenlőre nem jelent megoldást!

2019. szept. 20. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!