Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a PCOS-al kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kamaszkorom óta problémám van a menstruációmmal. Eleinte ráfogták, hogy még várni kell, hogy beálljon. Amikor először megjött még normális mennyiségben volt, 5 napig tartott. Rá 1-2 évre kezdődtek a bajok. Már akkor is volt, hogy hónapokig kimaradt. Később ha volt is, maximum 2-3 nap, de akkor is minimális mennyiségben. Elkezdtem hízni, jártam több nőgyógyászhoz akkoriban csak PCOS jellegűnek írták, még kb. egy fél éve jelentették ki, hogy egyértelműen PCOS (persze ez már magán nőgyógyász volt). Már a 2. fajta fogamzásgátlót írták fel. Az elsőnél semmi nem volt, majd elmentem felírtak Norcolutot, attól megjött és onnantól kellett elkezdeni szedni a fogamzásgátlót, már 2 levéllel felszedtem, a 2.-ból az utolsót csütörtökön vettem be, de még mindig semmi. Van értelme újból a nőgyógyászhoz menni, vagy más irányban is vizsgáltassam ki magam? Feliratni alapból kellene mennem. Van valakinek esetleg ezzel kapcsolatban tapasztalata? Vannak emésztési problémáim és, én kérdeztem a nőgyógyászt hogy összefüggésben állhat-e ezzel, és azt mondta nem.



2018. jan. 22. 19:03
 1/3 anonim válasza:

Szia! Én is így jártam, sokára derült ki, hogy PCOS-m van. Érdemes még egyéb irányban is kivizsgáltatnod magad, nekem pl. pajzsmirigy alulműködésem is van, valamint a nődoki elküldött terheléses vércukorszint vizsgálatra is, hogy nincs -e inzulinrezisztenciám.

Nagyon sok orvos fog.gátlót ír fel, ha PCOS-t diagnosztizálnak, és még nincs tervben a baba. Én viszont sokat olvastam a témában, és elvileg nem jó ezzel "kezelni", mert csak elfedi a tüneteket. Május óta szedek fog.gátlót, de most abba akarom hagyni, mert panaszaim is vannak tőle, és mert azt érzem ezzel csak tovább rontom az esélyeimet.. :S Két hét múlva keresek fel egy másik nődokit, akit ajánlottak, kíváncsi vagyok ő mit javasol. Nyilván ha kiáll a fogamzásgátló mellett, és megindokolja nekem, hogy miért érdemes szedni, akkor újra elkezdek valami mást.

2018. jan. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigyem nézték többször is, inzulinrezisztenciám sincs. Arra gondoltam, hogy esetleg még, hogy gasztroenterológushoz elmennék az emésztési problémák miatt. Csak nem tudom ez segítene-e a PCOS-ban, mert a neten olvastam, hogy sok orvos nem rögtön gyógyszert ír, hanem életmódváltást (bár ezzel próbálkoztam már)
2018. jan. 22. 20:56
 3/3 anonim válasza:
Nekem is PCOS -em van és én is dettó így jártam meg mint te. Endrokrinológushoz érdemes lenne mindenképpen elmenni és az életmódváltás és fontos lenne. A stressz lecsökkentése és a mozgás :)
2018. febr. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!