Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum szedése esetén...

Antibiotikum szedése esetén mit ehetek és mit nem? 18L

Figyelt kérdés

Utána néztem interneten hogy grapefruit tilos amit napi szinten iszok de tegnap óta szedem az augmentint mert mandulatuszo gyulladások van meg faj a torkom..

Citrusos gyümölcsöket se ehetek? Pl mez összekeverte friss citrommal melegen megiszogatni? Ez mindig segit a torkomnak

Antibiotikum melle szedek enterolt(probiotikumot)

Meg állítólag tejtermékek tilosak meg cukor..

Kefir meg állítólag jó de az is tejtermék..

Cukor alatt melyik ételeket értjük? Gyümölcsöt se ehetek? Pl tegnap ettem aszalt szilvát, barackot meg minden nap eszek..

Meg meg egy problémám van mert valahogy megint kaptam huvelygombat és amióta szedem az antibiotikumot(tegnap óta) azóta annyira erős lett a folyas.. vannak dolgok amit candida esetén nem lehet enni

A kettőt hogy hangoljam össze?

Állítólag pl antibiotikum melle jó a kefir de candida dietan tilos

Valaki javasolna valamit?

Meg 1-2 kanál mézet se ehetek a torkomra meg mivan a citrommal?:o

Meg szoktam enni muzlit azt se ehetek?

(Ma ettem 4 szelet Pulykamellsonkát, 1 paprikával, 1 kis paradicsommal meg egy 100ml kefirrel és melle mandulatej 350ml és nescafe keveros kave) nem szóltam nagy reggelit enni csak ha megyek iskolába akkor rendesen bereggelizek..

Ebédre edesburgonyat meg halat ennék.. oda figyelek az étkezésemre mert évekig szerintem “túlsúlyos” vagy husis voltam és sikerült lefogynom 10kg-ot és jobban érzem magam:) edzeni most bár nem edzek nyáron:D



2019. aug. 10. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
10 napnál tovább úgysem szed(het)ed, addig meg kibírod, hogy nem eszel néhány dolgot.
2019. aug. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1 hétig kell szednem

De teljesen összezavarodtam mert a kettőt egybe egyensúlyban kene tartani meg egyik oldalon azt olvasom hogy tejtermék kizárt másikon meg joghurt, kefir jótékony hatású..

2019. aug. 10. 10:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindig ettem mindent.
2019. aug. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mindent lehet enni.
2019. aug. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bzs03 ***** válasza:
100%
En is eppen most szedek antibiotikumot mindent lehet enni csak annyi h pl a tejtermek kifejezetten jo mert probiotikumot tartalmaz csak mondjuk ne az antibiotikummal vedd be mert akkor elkepzelheto h megmorgatja a hasad. Szoval inkabb varj egy par orat
2019. aug. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!