Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent, hogy egy petefésze...

Mit jelent, hogy egy petefészek ciszta "belső echókat is tartalmaz"?

Figyelt kérdés
az rossz? és mik a tünetei, ha egy ciszta kidurran? szúrás? vagy az csak a ciszta jelenlétének tünete?
2019. aug. 10. 18:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha egy ciszta nem tartalmaz belső echót,akkor csak víz, folyadék van benne. Ha tartalmaz, akkor lehet benne szinte akármi (sejt, haj, szőr, köröm, bőr darab,fog, stb.). Nekem a májamon volt ciszta,amivel műtöttek is, pont azért, mert nagy volt es önmagában szúr és nem is jó érzés ... ha kidurran, az elvileg nagyon fáj, hasfájás, rosszullét láz kísérheti, de belehalni nem fogsz - nekem ezt orvos mondta. Egy sebészetre vidd el a leletet,ahol elmondják,hogyan tovább, mit kell ezzel a cisztával csinálni. Méretileg mekkora?

2019. aug. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nagy, 6 cm, de egy hónapja még nem volt ott, az a vicc :(
2019. aug. 10. 22:13
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer csam fájt a hasam, külföldön voltam épp, ugyhogy csak hetekkel később jutottam el ultrahangra, egy 5.5centis ciszta volt a májamon. Hopp, a semmibol :) A ciszták jönnek-menenek a szervezetben, bár az ilyen nagyobbacskák nem mindig tűnnek el maguktól..meg a tiédben van is valami, nekem echoszegeny volt. Én azt tanácsolom, hogy keress egy jóhírű laparoszkópos sebészt, akinek megmutatod a leletet, és kikéred a véleményét. Ha laparoszkóppal műtteted, gyorsabb a felépülés és alig látszik meg a helye (enyem is csak egy helyen látszik már).
2019. aug. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Hogy nem sima, vízszerű folyadék van benne, azaz az UH képen nem tiszta fekete, hanem van benne valami.

Ez pl. nem tartalmaz belső echókat:

[link]


Ez meg igen: [link]


Egy belső echokat tartalmazó cysta is lehet tök ártalmatlan jelenség, szóval önmagában ezzel az infóval sokra nem mész.

2019. aug. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, önmagában az ultrahang lelet nem elég megállapítani azt,hogy milyen a cisztád..egy sebészhez kell elmenned, ezzel a lelettel, aki beutal majd valószínűleg CT-re vagy MR-re, hogy lássák, mi is van pontosan a cisztában. Ezutan pedig konzultáltok a továbbiakról. Hogy például szükséges e a műtét, vagy sem, és hogyan tovább. Nem kell izgulni, a ciszták mindig jóindulatúak! De sokszor tanácsos az eltávolításuk, mert a környező szerveket nyomják, fájdalmat okoznak, kényelmetlenné vállnak a mindennapok. Majd írj, hogy alakult, és ne izgulj!
2019. aug. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Utolsó: ne haragudj, de szinte semmi sem korrekt, amit írtál.


1. Nőgyógyászati cisztákat nőgyógyász operál, nem kell vele sebészhez menni, nem is csinálna vele semmit, mivel a sebész a nőgyógyászati dolgokhoz nem ért.


2. Nem feltétlen kell más képalkotó vizsgálat. Sok esetben az UH alapján megmondható, hogy miről van szó, mert nagyon sokfajta petefészekcisztának nagyon jellemző UH képe van. Pl. a szövegben írt képlet lehet egy sima corpus haemorrhagicum is, ami tök ártalmatlan jelenség és nem kell operálni. Az orvos, aki vizsgálta, azért elég nagy valószínűséggel meg tudja mondani, hogy kell-e aggódni vagy sem.


3. Egy cisztikus szerkezetű képlet nem csak jóindulatú lehet.

2019. aug. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#6, rácáfolnék :)


1. Engem ugyan nem petefészek cisztával, hanem májcisztával operáltak, de a kórházban a szobatarsamnak petefészek cisztája volt, nem nőgyógyász, hanem sebész operálta. Laparoszkóposan műtötték, azt meg egy sebésznek illik tudnia, hogyan nyit ki egy cisztát. Én nem hallottam még olyan általános nőgyógyászról, aki cisztát távolított volna el. Lehet, hogy ultrahangon vizsgálat során leszívják a tartalmát, de operálni csak sebész operálhat, ebben biztos vagyok.


2. Nem azt írtam, hogy kell CT vagy MR, de pontosabb eredmény érdekében elképzelhető, hogy további vizsgálatra küldik, ez szerintem az operáló sebésztől, és az UH lelettől is függ. Ha nincs belső echó a cisztában, elég egy sima ultrahang is. Engem az első cisztámmal elküldtek CT-re, a másodiknál már elég volt az ultrahang.


3. Én úgy tudom, továbbra is, hogy ciszta nem alakulhat át soha rosszindulatú daganattá, de nyomhatja a környező szerveket, ami miatt később probléma adódhat, vagy ha tartalmaz belső echót, ami műtéti feltárás nélkül nem derül ki, hogy pontosan mi is az, és valami olyan van benne, akkor lehet belőle idővel...de szerintem egy sima vízzel telt ciszta nem alakulhat át daganattá.


Kérdező, egyébként a legjobb, ha orvoshoz mész ezzel a lelettel, aki 100 százalékig pontos válaszokat tudna neked adni. Én továbbra is a sebészetet javaslom, hogy oda vidd a leletet. Majd írj kérlek, hogy mi volt.

Jobbulást!

2019. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hopp, most látom, tényleg kicsit kijelentősre írtam a Cd-t vagy MR-t.. Akkor ezt visszavonnám, bocsánat. :)

Úgy akartam írni, hogy előfordulhat, hogy az ultrahang önmagában nem elég, ilyenkor további vizsgálatokra küldik a beteget.

2019. aug. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tudom, hogy az orvosok fognak bővebbet mondani, csak sajnos 1,5 hónap múlva kaptam időpontot a szakrendelésen, ezért magánon töröm a fejem, csak nem tudom, merre induljak egyelőre. Egyelőre mindenképp nőgyógyászhoz mennék, az majd megmondja, mire van szükség, nagyon örülnék, ha nem kéne kés alá feküdni.
2019. aug. 13. 17:01
 10/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, az ilyen nagy méretű ciszták nem szoktak felszívódni, és az öt centiméternél nagyobbakat ajánlatos megműteni. Nekem ezt a sebészem mondta, aki operált. Ha nem okoz panaszt, akkor semmi baj, szerintem nem olyan sürgős hogy magánhoz menj.
2019. aug. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!