Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent, hogy egy petefésze...

Mit jelent, hogy egy petefészek ciszta "belső echókat is tartalmaz"?

Figyelt kérdés
az rossz? és mik a tünetei, ha egy ciszta kidurran? szúrás? vagy az csak a ciszta jelenlétének tünete?
2019. aug. 10. 18:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

1. Nőgyógyász rezidens vagyok egy egyetemi klinikán, itt bizony mi operáljuk az összes petefészekképletet. És igen, ki tudunk hámozni egy cisztát laparoszkóppal is, nem csak leszívni. Én még a büdös életben sehol nem hallottam olyat Magyarországon, hogy az ismert nőgyógyászati eltéréseket sebész operálta volna. A nőgyógyászat operatív szakma, a méheltávolítást sem a sebészek csinálják.


2. Azt írtad, valószínűleg elküldik, de azért ez így nem igaz. Akkor küldik el, ha valami miatt gyanús.

Ahogy leírtam, sok esetben az UH pont elegendő.


3. Ha egy ciszta szövettanilag jóindulatú, akkor nem alakul át rosszindulatúvá, ez eddig oké.

De azt, hogy egy cisztikus képlet, amit valamilyen képalkotóval látsz, valóban egy sima, jóindulatú ciszta-e vagy sem, azt csak akkor tudod megmondani, ha van szövettan. Persze sok esetben a képalkotó alapján a klinikai viselkedés is sejthető, de addig semmi sem tti, míg nincs szövetan.

Tessék, pl. egy is egy ciszta (legalábbis UH kép alapján azt mondja rá az ember, hogy cystikus képlet), mégsem sima ciszta, hanem cystadenocarcinoma, azaz rosszindulatú daganat.

[link]

Arról nem is beszélve, hogy az egyéb tumorokkal ellentétben a petefészektumoroknál még létezik egy átmeneti, ún. borderline típus besorolás is, ami a jó és a rosszindulatú között van.

2019. aug. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom, az ilyen nagy méretű ciszták nem szoktak felszívódni"


Ez attól függ. Ennyi leírás alapján simán lehet egy corpus haemorrhagicum is. Abból is láttam már 7 centiset, ami simán felszívódott.


Ha tudnál képet linkelni, egy fokkal okosabbak lennénk.

2019. aug. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ezesetben hiányos volt a tudásom, bocsánat.
2019. aug. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
:)
2019. aug. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Eltűnt, felszívódott, ezek szerint ekkora is képes rá :)
2019. aug. 23. 07:32
 16/16 anonim ***** válasza:
Woooww!!!!! Gratulálok! Szuper hír!!!!!@
2019. aug. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!