Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális? Másnál is úgy van?

Ez normális? Másnál is úgy van?

Figyelt kérdés
Először használtam egészségügyi tampont, o.b.-t,minit. Már nem vagyok szűz. Miután felhelyeztem éreztem hogy ott van, kicsit fennebb tettem, úgy is. Ülni egy kicsit fura volt vele, de nem vészes. Aztán egy kis idő múlva elkezdett fájni a hasam alatt. Nem fáj nagyon de kellemetlen volt, egy idő után elmúlt majd megint elkezdett fájni. Mikor kivettem, majdnem 3 órára rá miután felhelyeztem, megkönnyebbülés öntött el s megint nekifogott fájni a hasam alatt. Ez miért van? Valamit nem csináltam jól? Nem helyeztem fel eléggé? Másnál is volt így eleinte? Vagy ez mindig ilyen lesz?

2019. aug. 11. 00:02
 1/2 anonim válasza:
Alapból nem kellene fájnia, de nagyon érezni se lehet ha bent van. Elképzelhető, hogy csak a menstruációs görcsök miatt fájt a hasad? Ha korán veszed ki, és még nincs megdagadva, akkor lehet hogy megsérted magad, mert olyan mintha száraz vattát húznál ki, ami enyhén fájhat. Az is lehet, hogy túlságosan felnyomtad a méhszájadhoz, ami eléggé kellemetlen érzés lehet. Ha nem használtál még semmilyen tampont, akkor ajánlom a Tampax applikátoros verzióit, mert az pontosan tudja, hogy hova kell mennie. Ha nem szimpatikus az applikátor, akkor csak annyit tudok mondani, hogy figyelj oda, hogy ne a torkodig nyomd, ha felhelyezed, elég ha csak bent van. :) Remélem segítettem
2019. aug. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia. A tampontól nekem mindig fertőzésem lett, mert az van, hogy nem csak a vért szívja fel, hanem a nyálkát is, ami miatt száraz leszel és a kórokozóknak sokkal könnyebb lesz bejutni. Nem rég vettem egy menstruációs kelyhet a hormonmentes.hu -ról és bevált. A szokásos 5 nap helyett 3 nap volt a menstruációm, nem lettem száraz és nem volt utóhatás. Összességében nem bonyolultabb használni, mint a tampont, csak meg kell tanulni. Nekem 4 felhelyezés után már könnyen ment. 12 óráig lehet benn, mert orvosi szilikon és nem irritál, és mert nem éri levegő a vért, mint a tamponnál. Így azzal sincs gond, hol cserélgeted. Nézz utána, érdemes.
2019. aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!