Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt valaki, aki kigyógyult...

Van itt valaki, aki kigyógyult a folyamatos vizelési ingerből?

Figyelt kérdés
Ha igen, kérem ossza meg velem, hogy mi volt a betegsége diagnózisa és milyen kezelés oldotta meg a problémát. 10 éve küzdök vissza-visszatérő kóros vizelési ingerrel. Korábbi kivizsgálások (urológia, nőgyógyászat) negatív eredményt adtak, azt mondták, a stressztől van. Jártam pszichológusnál is. Magától elmúlt közel 3 évre, majd 4 hónapja minden átmenet nélkül újra kezdődött. Mostanra már folyamatossá vált, nem tudom ellátni a napi teendőimet, nincs életem. Pszichésen is teljesen kikészültem tőle, lassan depressziós leszek. Újra kezdtem a kivizsgálásokat, eddig urológia negatív ( közben volt vesekövem-vizelet, hasi UH, hólyag rtg. negatív). Nőgyógyászhoz rendszeresen járok, mindig minden leletem negatív. Elmegyek oda is újra. Endokrinológiai kivizsgálás folyamatban van (pajzsmirigy alulműködéssel kezelnek)-Vannak olyan laboreltéréseim, amik vízháztartás zavarára utalnak, de ez csak az éjszakai nagy mennyiségű vizeletemet magyarázza. A tünetmentes évek alatt nem volt ilyen sok vizeletem. Viszont ez csak éjszaka áll fenn, nappal normális mennyiségű a vizeletem, mégis folyamatos az inger, bármit csinálok. Kaptam rá Halidort, semmit nem használ, Urostemol feminát is szedek, ez sem használ. Pimafucort krémet is kaptam, ez sem használ. Monural por, Mycosyst Gyno hatástalan. Legutóbbi vizelet leletem is negatív. Most következnek az invavíz urológiai vizsgálatok, tükrözés, urodinámia. Eddig halogattam, mert rettegek tőlük, de a nem invazív vizsgálatok nem derítették ki, mi a bajom. Korábban csináltam Kriston tornát (képzett trénertől tanultam), egy ideje ezt sem tudom csinálni az állapotom miatt. Hátravan még esetleg neurológiai kivizsgálás, már nem tudom, mire gondoljak. Kérem, segítsen valaki, mondja, hogy van remény, hogy meg lehet ebből gyógyulni. Köszönöm!!
2019. aug. 19. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Kénytelen vagy végigcsinálni az invazív vizsgálatokat is, mert első körben mindenképp ki kell zárni a szervi bajt, de ha jártál pszichológushoz, (pszichológusnál vagy pszichológushoz? Nem mindegy!), és magától elmúlt - talán nem magától, hanem a terápiától - akkor esélyes, hogy stressz eredetű. Ha ezek a vizsgálatok is negatívak, akkor vissza a pszichológushoz, huzamosabb időre. Azt neked kell tudnod, hogy hol van a stressz az életedben a jelen betegségtől függetlenül, de biztos van. És az simán megjelenhet ilyen testi formában.
2019. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Én is így gondolom, muszáj túlesnem a kivizsgáláson. Gyűjtöm hozzá az erőt, az ünnep után rögtön kérek időpontot urológiára. Nem egyszerű, mert gyerekkori kórházi traumák és egy traumatikus endoszkópia (gyomortükrözés ébren) után rettegek az olyan vizsgálatoktól, amik a testen belül vizsgálnak, bármelyik testnyíláson át. Ez nemcsak szokásos és érthető aggodalom, hiszen ilyenre senki nem megy szívesen. Ez pánik, rettegés. Nemcsak a fájdalomtól félek (attól is, de sok mindent kibírtam már, ami fájt), de pszichésen nem tudom feldolgozni, hogy a testemen belül turkálnak. A tüktözést magánrendelésen, altatásban fogom megcsináltatni, de sajnos az urodinámián nem altatnak, nyugtatót se adhatnak, mert az befolyásolja az eredményt. Ez meg lényegében ugyanaz, mint a tükrözés, csak sokkal tovább tart. De ennél a mostani állapotnál semmi nem rosszabb, muszáj megtennem. Nagyon nehéz. Azt furcsállom, hogy annak idején fizikai kezelés nélkül elmúlt, lehet, tényleg a terápia segített. Biztos, hogy van pszichés komponense, mert egyértelműen köthető stresszhelyzetekhez a megjelenése és az elmúlása. Pl. tipikus példa, hogy utaztunk valahova hétvégére, úgy tűnt, hogy a lakást sem tudom elhagyni, tényleg folyamatosan a mosdóban voltam, aztán a férjem rám parancsolt, hogy nincs semmi bajom, indulnunk kell. Beszálltam az autóba, és mint, amit elvágtak, elmúlt. Egesz hétvégén semmi bajom nem volt. Ez már sokszor megtörtént. Általában akkor elmúlik, ha megyünk valahova, vagy nagyon elfoglalt vagyok a munkában. Leginkább itthon jön elő, ha ráérek. Ha vendég jön, de itthon vagyok, akkor nem. Pillanatról pillanatra tud változni. Most az ünnepek alatt itthon vagyunk két napja, azóta folyamatos. Szombaton elutaztunk 100 km-re, akkor egész nap semmi bajom nem volt. Pedig nem vagyok itthon ideges, sőt, imádom az otthonom, a férjem a mindenem. Szuper lenne minden, semmi okom nem lenne stresszre. Régebben sokat küzdöttünk, nekem rossz munkahelyeim voltak, anyagi gondjaink voltak, nehezen szereztünk lakást. De most mindenünk megvan. Az elmúlt év nagyon stresszes volt és küzdelmes, semmi bajom nem volt. Pont idén tavasszal jött újra elő, mikor már minden rendeződött, megnyugodhattunk végre. Ezért mondom, hogy valószínűleg mégsem pszichés, mert ilyen jó körülményeim még sose voltak. Ez az állapot viszont lassan kikészít idegileg, de a betegség volt előbb és most azon stresszelek, nem fordítva. Az endokrinológus is azt mondta, akinél legutóbb voltam, hogy ez stressz tünet. Nem érti, hogy az egyetlen stressz az életemben a betegség, amiről a sokadik orvos sem tudja, micsoda. Rengeteg pénzt költöttem drágábbnál drágább magánrendelésekre, teljesen eredménytelenül. El vagyok keseredve, de muszáj tovább mennem a kivizsgálással. Most új orvoshoz megyek, hátha ő tud segíteni. Azért írom le ilyen részletesen, hátha valaki magára ismer és meg tudja osztani velem a megoldást. Még egyszer köszönöm a választ!
2019. aug. 19. 15:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, lehet, hogy pont akkor engedett magának utat a stressz, amikor már túlvoltál minden feladaton, mert addig csinálni kellett, nem engedhetted meg magadnak, hogy nem. És mikor azt az ajtót becsuktad, akkor egy másikon kitört minden addig elnyomott feszültség. Ha szervi lenne a baj, akkor nem válogatva, csak bizonyos helyzetekben jelenne meg, hanem mindig.

A vizsgálatra kísértesd el magadat valakivel, és gondolj arra, hogy ez egy kellemetlen fél óra lesz, de aztán túlleszel rajta, és az eredmény vagy így, vagy úgy előrevisz. Lehet, hogy már a negatív eredmény is elég lesz a tünetek elmúlásához, mert tudatosan fogod tudni, hogy nincs bajod. De egy pszichológus azért akkor se árt, hogy elvezesse a múlóban lévő feszültséget.

2019. aug. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló! Anyukám pont ezt mondta, hogy utólag jött ki rajtam a stressz. Lehetséges, de valóban muszáj kivizsgáltatnom magam, ahogy mondtad. Nagyon félek, de egyszer túl esek rajta. Köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat!
2019. aug. 19. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!