Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, ti megkaptátok hetedik...

Lányok, ti megkaptátok hetedikben a HPV elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
10 éve még nekünk is felajánlották, de anyámat lebeszélte egy orvos ismerőse. Érdekelne, másnak beadják-e. Vagy ez már fizetős?
2019. aug. 20. 13:39
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Mi előtt jelentenétek, nem 12 évesekhez szólt a kérdés (bár ők is vannak itt), hanem idősebbekhez, akik valaha voltak hetedikesek.
2019. aug. 20. 13:40
 2/21 anonim ***** válasza:
Nekünk is felajánlották, de az osztályból nem sokak kérték. Engem sem oltottak be. Nem fizetős tudtommal.
2019. aug. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
51%

30 éve nem volt ilyen, szóval nem.

Az oltás 90 ezerbe kerül, kivéve, ha az iskolai, az ingyenes.

Az a szülő, aki nem adatja be a gyerekének, az egyszerűen hülye. És nem volt olyan orvos, aki lebeszélt volna bárkit is, anyád vagy csak ezzel takarózik vagy csak félreértette az orvost.

2019. aug. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Mit értett félre? A szomszédunk háziorvos, vele beszélték meg ezt. Miért ne mondhatta volna? Mondjuk az volt az első alkalom, mikor adták, mikor én hetedikes voltam. Hogy ne legyek kísérleti nyúl, meg még nem tesztelték, meg úgysem használ, meg a Péli Barna barátnőjének is bajai lettek tőle meg elsumákolták ezeket.


Szerintem az orvosok között is van ellenvélemény. Meg ma lehet nem mondaná ezt már.

2019. aug. 20. 13:53
 5/21 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam hetedikes, volt olyan lehetőség, hogy kedvezményesen beadják, de így is kellett fizetni. Anyu nem volt jó anyagi helyzetben, nem kaptam meg. De elég kevesen is kérték az osztályból.
2019. aug. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
21 éve voltam hetedikes, akkoriban sajnos nem volt ilyen lehetőség. Ha lett volna, remélem a szüleimnek lett volna annyi esze, hogy beadatják.
2019. aug. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

“ A szomszédunk háziorvos, vele beszélték meg ezt. Miért ne mondhatta volna? Mondjuk az volt az első alkalom, mikor adták, mikor én hetedikes voltam. Hogy ne legyek kísérleti nyúl, meg még nem tesztelték, meg úgysem használ, meg a Péli Barna barátnőjének is bajai lettek tőle meg elsumákolták ezeket.”

Ilyet értelmes háziorvos nem mondott, minden vakcina tesztelve van forgalomba kerülés előtt

2019. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nem volt, most vagyok 29 éves. Úgyhogy 24 évesen a legfrissebb párkapcsolatom előtt beadattam magamnak, 90 ezer forintot fizettem érte. Úgy, hogy egyébként szülész-nőgyógyász szakorvosjelölt vagyok. Láttam elég condylomát, láttam elég kóros rákszűrést, láttam elég méhnyakrákot mióta dolgozom. Ha csak kicsit is csökkenthetem az esélyét, megteszem. Nem bántam meg, természetesen nem lett tőle semmi bajom.
2019. aug. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyet értelmes háziorvos nem mondott"


A hangsúly az ÉRTELMESEN van. Te is tudod, hogy az eü-ben dolgoznak nem túl kompetens emberek.

2019. aug. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
Én meg kaptam 4 éve az iskolában akkor nem volt fieztős
2019. aug. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!