Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek nektek nehéz...

Szemüvegesek nektek nehéz volt azon a napon bemenni az iskolába mikpr megkaptátok?

Figyelt kérdés
2 hete kaptam meg a szemüveget és még fel se vettem iskolába lehet hülyeségnek hangzik de félek...

2016. jan. 22. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Nekem minden nap nehéz bemenni, mert kurv4ra aludnék még 1-2 órát.
2016. jan. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyszer bemész vele és már utána semmi gondod nem lesz vele. Persze ha neked sem tetszik a szemüveges éned, az úgy nem a legjobb. Szerezz kontaktlencsét és suliba azt hordd inkább.

Húgom például örült a szemüvegének, tetszett neki, szóval amint megkapta utána le sem vette már, mintha hozzánőtt volna...:D

2016. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem volt nehéz. Sok tanár is szemüveges, így voltak olyan osztálytársaim, akik dioptria nélkül is viseltek szemüveget, mert az olyan menő volt.

Ha a keret ódivatú, totál nem az arcodhoz illő, akkor cikizhetnek. Ha illik rád és magabiztos vagy, akkor még irigykedhetnek is vagy kettő napig, aztán már szemüveggel leszel természetes.

Ha valaki megszól, akkor ennyit mondasz pl: "én is örülök neked" és csinálsz valamit. Nem szabad a saját egészségedet szembefordítani azzal, mit mondanak rólad az emberek, mert szemüveges lettél.

Bátran használd, felemelt fejjel. Ráadásul a szemed is jobb lesz tőle, a látásod is, a fejed sem fog fájni, könnyebben tanulhatsz és még az arcod is szebb lehet tőle. Nézd meg, hány celeb, tanár, iskolatárs, híres ember használ szemüveget! Nem szégyellik, hanem bátran viselik.

Változtass mától a gondolkodásodon: "a gyerekek cikizhetnek, de én szemüveggel fogom jobban érezni magam." Ezt is mondhatod.

De ezt is pl.: "ez az én életem, az egészségesebb életem. Hordom, mert szükséges, fontos és szép keretet is ad az arcomnak."

Vagy: "Ezentúl nem foglalkozom azzal, ha mások valamiért bántanak. Sok esetben még nem tudják, mi a helyes viselkedés. Majd megtanulják. Én addig sem veszem a lelkemre a bántásaikat"

Egyébként pedig igen-igen kicsi az esélye annak, hogy kiközösítsenek a szemüveget miatt.

Élj bátran a szemüvegeddel, viseld örömmel. Szép napokat.

2016. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát, én 3 éves korom óta szemüveges vagyok, szóval nem :D

Óvodában csúfoltak, verekedtem is :D

Suliban már kb béke volt. Amúgy akkor izgultam kicsit, amikor új szemüveget kaptam. Akkor mindig körémgyűltek az emberek :D

De no para :)

2016. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nehéz volt. Éppen szombat volt... Az ajtót végül ki kellett fizetnem...
2016. jan. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na ez is jó, meg az alvásos történeten is jót nevettem. Köszi.
2016. jan. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Kb. egyszer minden ember felkiáltott, hogy "Szemüveges lettél?!". De aztán ennyi volt, megszokták, nem szóltak miatta, nem cikiztek. Én egyébként hetedikes voltam. Szerintem nem kell félni, csak idegrendszerrel készülj, hogy mindenki így reagál majd és a tizedik felkiáltás után már azért az agyára megy az embernek.

Amúgy nekem a legviccesebb szitum az egyik rokonommal volt. Felkiáltott, hogy "de jó, új a kereted" Akkor viseltem életemben először szemüveget, előtte egy nappal lett kész. :D

2016. jan. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem igen. Sosem láttam szépnek magam, szemüvegben meg még csúnyábbnak találtam magam. Ötödikben volt először szemüvegem, bár akkor nagyon gyenge volt, ezért két hét után leraktam. Hatodikban romlott a szemem, de akkor sem állandóan hordtam. Most hetedikes vagyok, -1.75-ös szemüveggel és most már majdnem mindig kell hordanom. Utálom!
2016. febr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen nekem is megnézték, mondták hogy jól áll, aztán már senki sem foglalkozott vele. Nem kell aggódni emiatt.
2016. febr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!