Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hámlok odalent, segítség?

Hámlok odalent, segítség?

Figyelt kérdés
Pár napja megjött a menstruációm és használtam betétet is és tampont is, azóta kezdődött a hámlás amióta hordtam ezt a kettőt egyszerre, mert mentünk el fesztiválozni es durván befülledtem lent. Azóta viszketni kezdett de általában csak éjszaka, aztán 2 napja meg elkezdett hámlani, de meg a fenekemnél is. A csiklóm is hámlani kezdett és fáj ha hozzáérek. Vettem popsi törlőkendőt mert a wc papírtól is fáj kitörölni, és meg nagyvécézni is nehezen tudok mert fáj a fenekemen a bőr. Valaki segítene mitől lehet, vagy ha esetleg valaki járt már így, mit csinált, mitől múlt el? Nődokihoz a héten nem tudok elmenni.

2019. aug. 21. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A csiklódon nyálkahártya van, az nem tud hámlani. Az inkább gombás felrakódás. A többi is erre utal.
2019. aug. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha piros foltokban jelentkezik és a széle fehér (hámlás), akkor dermatophytosis nevű gombás fertőzésed van. Ne vakard, úgy terjed! Zsebkendőt áztass át alma ecettel (ha nincs, jó a sima is, 20%-os) és tedd rá a viszkető területre (a csiklóra ne!). Nagyon fog csípni, de hatásos gombaölő. Hagyd rajta 10-15 percig, utána zuhanyozz le, hogy eltűnjön a szaga. A viszketés rögtön elmúlik, de a biztonság kedvéért ismételd meg.

Ezentúl viszont figyelned kell erre, a hintőpor segít, hogy ne fülledj be.

2019. aug. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!