Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon felhelyezés - síkosítás...

Tampon felhelyezés - síkosítás, milyen mélyre stb?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy 1000+1 kérdés van a témában..

Ma próbálkoztam a tamponnal először. Első felhelyezésnél nehéz volt idegileg, viszont könnyen csúszott, csak annyira ideges voltam, hogy rosszullét kerülgetett, és inkább kivettem.

Néhány óra múlva, másodszorra már nem voltam rosszul, de a tampon sem csúszott eléggé, nem bírtam elég mélyre felhelyezni, és nagyon kellemetlen volt benne létezni.

Holnap fontos lenne tampont használnom, mivel masszőrhöz megyek, és annyira kellemetlen úgy feküdni bugyiban, hogy ott a betét. Van rajtam törülköző, de amikor lejjebb húzza a bugyim a masszőr, mindig félek, hogy zörög meg ilyesmik, vagy látja. Nem szégyellem, normális dolog a menstruáció, de szeretném mégis elkerülni az esetleges problémákat.

Mivel tudnám megkönnyíteni a tampon felhelyezését? Síkosítóm sajnos nincs itthon, és már nem igazán van alkalmam sem elmenni venni. Valamint nagyon félek attól is, hogy nem tudom majd kihúzni a tampont magamból, mert bent ragad, vagy akármi, mert túlságosan megduzzad.



2019. aug. 22. 19:18
 1/1 anonim ***** válasza:
24%

Gondolj arra, hogy az a pici nyílás elég nagyra tud tàgulni ahhoz, hogy egy baba feje is kiférjen. :) A megduzzadt tampon nem okozhat gondot, azért van rajta a zsinór, hogy ki tudd húzni, de ha véletlen elszakad, akkor sincs gond, ha úgy nyomsz, mint mikor nagyon kell kakilni, kijön annyira, hogy meg tudd fogni.


Síkosító nem kell hozzá, az egyik lábadat támaszd fel a kád/wc szélére, és úgy "guggolj bele" a mozdulatba. Így sokkal szélesebb lesz a terpeszed, mélyebbre tudod felnyomni. A lényeg, hogy mikor felkelsz, mozogsz, nem is nagyon kell érezned, hogy ott van. Ha érzed, akkor nincs elég magasan.

2019. aug. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!