Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történik ha kezelt pánikbet...

Mi történik ha kezelt pánikbetegéggel, gyógyszerszedéssel esem teherbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos hosszú évek óta pánikbetegséggel és szorongással kezelnek. Fokozatosan alakult ki gyermekkori traumák,majd egy súlyos betegség után hosszabb-rövidebb idő múlva újra előjön. Jelenleg Xanax Retardot szedek ebből 1db 0,5-öset,és este egy 25mg-os Ludiomil felét. Próbáltam szépen fokozatosan elhagyni,Xanax-ból 0,25-ig jutottam,Ludiomilból pedig negyedig,atán újra előjöttek a rossz gondolataim, a szorongás,és a kedvtelenség. Persze mindezt orvosi felügyelet mellett.


Jövőre lesz az esküvőnk,és utána nagyon szeretnénk kisbabát. Nagyon félek attól,hogy nem fogom tudni letenni a gyógyszereket a terhesség alatt sem. :( Esetleg valakinek van hasonló tapasztalata ezzel kapcsolatban? Az nyilvánvaló,hogy semmilyen gyógyszer nem tesz jót a magzatnak.


Borzasztó nehéz a mentális betegség,elvileg minden fejben dől el,sajnos nekem nem sikerült ezt a dolgot fejben helyretenni,eddig.


Nagyon szívesen fogadnék tanácsokat,tapasztalatokat.


28N


2019. aug. 23. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Valódi, mély gyermekkori traumákat síma gyógyszerszedéssel nem lehet helyrehozni, ahhoz kőkemény és spec. pszichoterápia kell. Bevállalod a saját gyógyulásod érdekében?


Ne akarj gyereket inkább. Ha valóban gyerek-traumatizált vagy, ha valóban pánikrohamaid vannak, gyógyszeren és pszichiátereken élsz, akkor olyan sérült ember vagy, hogy egy gyereket alapból tönreteszel, ha akarod, ha nem. Ezt magadnak is tudnod kéne, ha felelős felnőtt ember vagy.

2019. aug. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszodat. Sajnos ez nem ilyen egyszerű ahogyan leírod. Normális életet élő ember vagyok,dolgozom,tanulok,van egy nagyon jó kapcsolatom stb (évek óta),nem gondolom,hogy egy gyermek vállalásával tönkretenném az ő életét.

Ez nagyon komplex és nehéz dolog,annak aki nincs vagy sosem volt hasonló helyzetben.

2019. aug. 23. 09:34
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

De igen, te azt gondolod, hogy nem teszed tönkre, én viszont tudom, hogy igen. És nagyon haragszom rád is, a sarlatán orvosodra is, hogy nem képes megmagyarázni neked azt, hogy nem való vagy anyának.


Mitől vannak pánikrohamaid? Milyen súlyúak voltak a traumák? Feldolgoztad? Nyílván nem, mert akkor gyógyult lennél és nem pánikbeteg. Milyen ember lesz a férjed? Nem elég, hogy téged pátyolgatni kell neki, de még a gyereked is abban nő fel, hogy anyuka beteg?


Ember! Ha van lelked, nézz már magadba! Mit teszel azzal a gyerekkel, akit életre hívsz? Milyen élete lesz egy traumatizált, pánikbeteg anyuka mellett? Kire tolod át a traumáidat, ha nincsenek feldolgozva? A férjedre? A gyerekedre? A munkatársaidra?


Én tudom, hogy mi írok, és azt is tudom, hogy minek mi a következménye, ezért is húzom fel magam a magadfajta embereken, akik mindenáron "babát" akarnak, miközben tönkrtesznek egy életet.


Tégy amit akarsz, de tudd, hogy minden tettnek megvan a maga következménye. Ha nem itt a Földön, akkor Odaát.

2019. aug. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem kioktatást kértem,köszönöm szépen.


Örülj neki,hogy abban a szerencsés helyzetben vagy,hogy teljesen rendben vagy. A férjem,vagyis leendő férjem eddig sem pátyolgatott,nem tegnap óta vagyunk együtt.


Nem véleményt kértem,hanem tapasztalatot leendő vagy már gyermekes anyukáktól.


Mindenesetre köszönöm mégegyszer a választ.

2019. aug. 23. 10:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszolókkal ellentétben én indulat nélkül is tudok írni. De szerintem se vállalj gyereket. A lelki dolgokra most nem térek ki, de az sem elhanyagolható. Ha évek óta beteg vagy, akkor évek óta szeded a nyugtatókat, ami azt jelenti, hogy már akaratlanul is függő vagy. Az idegrendszered hozzászokott a benzodiazepin gyógyszerekhez. Namost. A gyermek eleve nyugtatófüggőként fog születni. Nem csak az számít függőnek, aki ökör mennyiségektől az árokban hempereg ájultan! Már 0.25 napi szedése is hozzászokást, függőséget okoz! Egy újszülött csecsemőnek nem szoktak xanaxot adni, így a csöppség "idegbeteg" lesz. Sírós, szorongós, beteges. Ezt tovább viszi a későbbiekre is genetikailag, veleszületett gyenge idegrendszerrel, ÉS MÉG tanult viselkedésként elsajátítja tőled a pánikolást is. Kérdem én, hogy szeretnétek egy pánikbeteg, sérült, beteg gyereket? Jó esetben a férjed két embert ápolhat, rosszabb esetben besokall és lelép később. Innen egyenes út a pszichiátria, még több gyógyszer, stb. Ezeket kéne átgondolni. Én a helyedben ELŐBB rendeződnék idegileg (szanatórium, terápiák, gyógyszerek elhagyása), és csak UTÁNA gondolkodnék a gyermeken.
2019. aug. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia! Persze,nyilván. Szeretnék "kitisztulni",ha szabad ilyet írni. Volt egy hosszabb időszak kb 3 év,amikor semmit nem szedtem. Most a "csökkentő" fázisban vagyok ismét. Azért nagyon sokmindent teszek,hogy el tudjam hagyni ezeket örökre... Tervező állapotban vagyunk,tehát nem máról holnapra történne a babvállalás,2 éven belül valamikor.

Én tudom,hogy nekem kell a legtöbbet tenni,ezért írtam úgy ki a kérdést,hogy elsősorban azoknak a tapasztalatát várom,akik ezen túlestek már. Nekem az is segítség ha sikertörténeteket olvasok,semmi nem lehetetlen. Elég sok helyen sikerült olvasgatni.

Nem rosszindulatból írtam az első válaszolónak sem,de sajnos akinek nincsen hasonló problémája,elképzelni sem tudja,hogy mennyire rossz dolog.

2019. aug. 23. 10:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én borderline vagyok, bár jó ideig nem is akarok szülni.


Mindenesetre én ajánlom a pszichoterápiát. Nekem sokat segít, pedig gyógyszereket nem kapok, pont a függőség elkerülésének érdekében. Véleményem szerint téged sem gyógyszerekkel kellene tömni, hanem egy szakemberrel együtt megtalálni a kiváltó okokat, és feldolgozni azokat.


Sok sikert!

2019. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hali! Ha tudsz angolul:


[link]


Ez az Ashton manual, a benzo függők bibliája. A benzo buddies nevű fórum is hasznos lehet. Sajnos nagyon nehéz lejönni ezekről a gyógyszerekről, az elvonás hónapokig is eltarthat, a tünetek hullámokban jönnek-mennek, tehát lesznek jó napjaid és nagyon rossz napjaid is. Szerintem először csak egy gyógyszert hagyj el, utána jöhet a másik. A xanax rövid felezési idejű, ami nem a legjobb, ha elvonásról van szó, ilyenkor érdemes átállni hosszabb hatású benzóra, mint a medazepam, diazepam, de ezt egy orvos biztos jobban tudja. Szerintem nyugodtan babázz le, de csak akkor, ha már nincs szükséged gyógyszerre. Egy pszichológus is biztos tud ebben segíteni.

2019. aug. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. aug. 26. 09:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A kognitív pszichoterápia igazoltan hatékony a pánikbetegség kezelésére, ez evidencia based. A SOTE pszichoterápiás részlegére jelentkezzél be minél hamarabb és ott ingyen kapsz ellátást. A traumákra is van hatékony módszer, pl az EMDR. Sajnálom, hogy eddig csak a gyógyszert kaptad. A várandósság egyébként csökkenti a tüneteket legtöbbször, a szoptatás időszaka necces lehet.

2019. aug. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!