Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinél felnőtt korban diagnosz...

Akinél felnőtt korban diagnosztizáltak ADHD-t, milyen tapasztalatai vannak a gyógyszerszedéssel?

Figyelt kérdés
Mennyit javultak tőle a tünetei?

2016. jan. 22. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Találtam egy érdekes cikket. A főoldalon a harmadik téma a hiperaktivitás, figyelemzavar. Kicsit hosszú, de érdemes elolvasni.


[link]

2016. jan. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló butaságot linkelt be.


Én is felnőtt ADHD-s vagyok. Ritalint nem szeretik felírni, strattera nagyon-nagyon drága. Marad a sima antidepresszáns ami nem kifejezetten az ADHD-ra való. Szerintem felnőtteket Magyarországon komolyan se vesznek figyelemzavarral!

2016. jan. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerinted miért butaság ez a link? Mert ADHD-ról, hiperaktivitásról is írnak benne és egy másik megközelítésről, mint a hagyományos orvoslás? Kinek ez segít jobban, kinek más. Mindenki maga dönti el, ki, miből, mennyit szűr le magának, ami neki jó.
2016. jan. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Ritalint meg egyáltalán nem ajánlom, mert hosszú évek közvetlen és közvetett tapasztalata (szakmabeli vagyok), hogy sok fiatal, aki Ritalinos volt, most elég intenzív kábítószer-fogyasztó vagy alkoholfogyasztó és elég sok az agresszív megnyilvánulás. Ha egy mód van rá, ne Ritalint!

A jó pszichoteraputa óriási segítséget tud adni a betegnek és a családnak egyaránt. Érdemes felkeresni olyan szakembert, aki nem csak 1 mondatot kérdez, aztán elköszön, hanem ténylegesen segít mindenkinek a családban.

2016. jan. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar, hogy a kezeletlen adhd-sok körében is iszonyat sok a drog fogyasztó? 70%.
2016. okt. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

utolsó!


Nem csak a drogfogyasztó hanem az aalkoholista, nárcisztikus-antiszociális hisztrionikus és borderline személyiségzavaros, depressziós, szorongásos beteg mind gyakoribbak gyerekkori adhd-s előéletnél!


A figyelemhinyos hiperaktivitás a pszichiátriai nagybetegségek (személyiségzavar, bipoláris, függőségek) melegágya ezért célszerű kezelni gyerekkorban mert ha ezt elmulasztják akkor felnőttként nagy lesz a gond!

2016. okt. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem mondod? Szorongok, depis vagyok, meg borderline jegyekkel megáldott nem specifikus személyiségzavaros. XD Én tudom, eleggé kiveséztem már a témát magamnak. Mert az orvos telibe szarja ;D
2016. okt. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem érzelmileg labilis személyiségzavar és depresszió diagnosztizálása után merült csak fel az ADHD gyanúja.22 éves lány vagyok.Lehet,hogy gyerekkoromban is voltak figyelemzavaros tüneteim,csak nem vették észre.Antidepresszánst most is szedek.
2017. jan. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!