Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló után menstruáció...

Fogamzásgátló után menstruáció kimaradás, tapasztalatok? Nagyon kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Körülbelül 11 hónapja hagytam abba a Mistral szedését, mert úgy döntöttem, nem szeretném tovább terhelni a szervezetem. (6 évig szedtem.) Azóta van, hogy nem minden hónapban jön meg. Eleinte betudtam a stressznek, záróvizsgának, de a probléma most is fennáll. A jelenlegi „ciklusom” 80. napján tartok. A tablettaszedés előtt, mondhatni, rendszeres volt.)

Voltam nőgyógyásznál, ő lerázott, miután kiderült, hogy nem vagyok terhes (amit eddig is tudtam) és nem látott egyéb problémát. Átirányított endokrinológushoz, aki vérvizsgálatot kért. Mondta, akkor menjek el vérvételre, mikor a menzeszem 3-5. napján járok... Ez még mindig nem történt meg. +Ha meg is jönne, akkor is csak januárra kapnék időpontot.


Cickafark teát iszogatom, úgy éreztem, az segített az előző hónapokban, de most semmi. Sírni tudnék. :( Ti voltatok hasonló helyzetben? Mi segített?

Köszönöm szépen a válaszokat!


2019. aug. 26. 07:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Az endokrinológus jó irány, de sajnos az sztk-sok felejtősek. Keress egy nagyon jó magánt, még ha drága is. Nekem ugyanez volt 10 éve, csak senki nem küldött sehova. 35 évesen, 2 éve szerettünk volna babát...2 év után lombikkal sikerült. Ebben szerepet játszott, hogy a hormongondjaim nem voltak kezelve - ahogy most neked sem. Ne hagyd magad!
2019. aug. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a válaszod! Bár én nem szeretnék babát, de most megerősítettél abban, hogy sztk-ban ne gondolkozzak. Pályakezdőként, munka nélkül, azért reménykedtem benne, hogy nem kell magánra költeni feltétlen. :-(
2019. aug. 26. 19:15
 3/3 anonim válasza:
Szia! Én is 5 évig szedtem fogamzásgátlót, eleinte minden okénak tűnt, aztán kb fél évvel az abbahagyás után produkáltam egy 70 napos ciklust. Doki nem tudott mit mondani... Azóta viszont úgy tűnik, helyreállt a rend. Ha ilyen nehezen jutsz csak el normális orvoshoz, én javasolnám neked a hőmérőzést/ciklusfigyelést, abból elég sok mindent ki tudsz olvasni magadnak is.
2019. aug. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!