Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szabálytalan menstruáció?...

Szabálytalan menstruáció? Komolyabb probléma? Endometriózis? 20/L

Figyelt kérdés
Nagyon erős alhasi fájdalmakkal-kezdetben ciklushoz kötötten, később állandósulva- fordultam nőgyógyászhoz 17 évesen. Erre mindig antibiotikumot és fogamzásgátlót kaptam, ami nem segített. Ezért felkerestem egy magánorvost, aki endometriózis gyanújával kezelt fogamzásgátlóval.4 fajtát szedtem, mire az utolsó bevált.(Műtétről is szó esett, de mindig csak halasztgatta, ezért lemondtam róla.) Egy ideig.. Ekkor 23, 85, 57,stb napossá váltak a ciklusaim. Visszamentem, azt mondta váltsak gyógyszert, amit nem szerettem volna már szedni, erre pedig az volt a válasza, hogy az még jobb ha nem szedek semmit. A menstruációm azóta is összevissza, 27, 32, 38.. naposak, fájdalmaim is vannak, az együttlét is fájdalmas a párommal. Úgy érzem nem vett elég komolyan az orvos, ezért már nem megyek vissza hozzá. Szerintetek ez a szabálytalanság még belefér? Amellett, hogy azon parázok terhes vagyok e, nem tudok nyugodtan programot szervezni a késések miatt, vajon valódi probléma a késés? Mit gondoltok a helyzetemről, ti mit tennétek? Egy neves magánorvoshoz szeretnék elmenni, de félek, hogy a csillagászati árak mellett szintén csalódni fogok.Tanácsot, véleményt, tapasztalatot szeretnék, nem kioktatást. Köszönöm a válaszod!

2019. aug. 26. 09:48
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Maga a rendszertelenség nem akkora probléma, sokan minden szervi ok nélkül is évekig, évtizedekig vannak szábálytalan ciklussal.

A nagy baj a fájdalom. Ezzel így nem kellemes hosszabb távon együtt élni.

Hogy én mit tennék? keresnék másik dokit. Az hogy neves, az nem feltétlen jelenti azt hogy endometriózisban neves. Mindenképpen abban jártasat keresnék, aki laparoszkóppal megnéz belülről. Azzal sokszor meg is oldják a problémát. Csak gyanúra én inkább nem szednék állandóan váltogatva gyógyszert.

2019. aug. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is ezért hagytam abba a gyógyszerszedést. A doktor úr akihez menni szeretnék mind endometriózisban, mind laparoszkópiában jártas szakember. Félek az újabb elutasítástól(műtét), attól, hogy ő is csak hormonkészítményt fog majd felírni. Ettől függetlenül ez így nem maradhat. Addig keresek, amíg nem lesz javulás.
2019. aug. 26. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!