Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felnőttként (22) is van...

Felnőttként (22) is van értelme HPV / méhnyakrák elleni oltást kérni vagy csak pénzkidobás lenne?

Figyelt kérdés
Anno, amikor még ingyenesen is fölajánlották, egy jó ideig beteg voltam ezért kimaradtam a védőoltásból. Lenne értelme utólag beszerezni? Amúgy még szűz vagyok, ha esetleg ez számít a döntésben.

2019. aug. 28. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen.

Főleg ha szűz vagy. Nem egy emberről hallottam aki beadatta.

2019. aug. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen érdemes. Gardasil 9 kilenc HPV törzs ellen véd. Ráadásul azt sem árt tudni, hogy a HPV nem csak méhnyak, hanem, garat, gége, nyelőcső és szájüregi rákokat is tud okozni a mai világban, ahol az orális szex alap.


Én férfi orvosként beoltattam magam, ellene. Kolléganőm egész családja, férje, három fia be van ellene oltatva.


Az egyetlen ellene szóló érv, hogy drága, a három oltás kb. 90000 forint összesen.

2019. aug. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyász rezidens ként, nem szüzen, 25 évesen beadattam. Igen, van értelme. Nem csak megelőzésre használható, hanem segíti s vírus eliminációját is, ha már van, valamint méhnyak műtét után is érdemes, mert a kiújulás megelőzését is segíti.
2019. aug. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!