Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen orvoshoz forduljak,...

Milyen orvoshoz forduljak, illetve lehet rosszindulatú daganat? 17/L

Figyelt kérdés

Július közepén kezdődött, hogy a bal mellemben fájdalmat kezdtem èrezni. Ez nem folyamatos, inkább érintésre érzékeny. Utána megjött, a fájdalom enyhült, szinte elmúlt.

Azóta ismét jelentkezett, kb egy hete.( Már meg kellett volna jönnie, egyenlőre két nap késésnél járok ) A tegnapi nap folyamán mintha egy csomót is találtam volna benne, de ebben nem vagyok egészen biztos. Elég picike volt, nyomásra érzékeny és fájdalmas. Emellett a bal hónaljamban meg van duzzadva a nyirokcsomóm, szintén érintésre gyenge fájdalmat érzek. (máskor is volt már nyirokcsomó duzzanatom, de elmúlt magától, olvastam, hogy gyulladástól is lehet félig meg vagyok fázva, nem tudom van e köze hozzá) Mindenesetre kezdek megrémülni. A menstruációm eddig egyszer késett jelentősen, de emellett alhasi fájdalmaim vannak, petefészek fájdalomként írnám le őket. Felhívtam ezzel kapcsolatban az ügyeletet egyik nap annyira fájt, de azt mondták valamilyen fertőzés lehet. (másnapra elmúlt, azóta néha visszatér, de sokkal gyengébb a fájdalom).

Nem tudom milyen orvoshoz kéne fordulnom, illetve rettegek.



2019. aug. 30. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól is fájhat a melled, mert meg fog jönni (mellfeszülés)


Attól is tapinthatsz csomót, mert ilyenkor a mirigyállomány jobban érezhető ebben az időszakban.


Attól is meg lehet dagadva a nyirokcsomód, mert még kórokozó van a szervezetben és nem jöttél ki a megfázásból.


Menj át a háziorvoshoz és kérj tőle beutalót emlő ultrahangra.

Amikor időpontot kérsz, meg fogják kérdezni, hogy van-e panasz. Mondd, hogy van, és akár 1-2 héten belül fogadni tudnak.


Mammográfiára te még nem mehetsz, de az ultrahangos vizsgálaton meg tudják állapítani, van-e bajod. Az egész vizsgálat max 3 perc.


Mellbimbóból váladék, vér nem szivárog, ugye?


Nyugodj meg, mire eljutsz UH-ra, addigra a menstruációd is megjön, majd meglátod, hogy utána érzékeny-e a melled.


Ha aggódsz, két évente menj el ilyen ultrahangos vizsgálatra.

2019. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Keress fel egy nőgyógyászt.
2019. aug. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Semmilyen váladék nem szivárog, nőgyógyászhoz szeptember 9.-ére van időpontom.
2019. aug. 30. 22:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy a nődoki (a legtöbb) csak tapintgatni tudja? És esetleg javasolja hogy fel év múlva menj vissza.


Ha rendesebb, akkor ő is ad beutalót UH-ra, de arra figyelj, hogy nem mindegyik nőgyógyász beutalólapját fogadják el a tb-s ellátóhelyek (legalábbis én jártam már így hogy nem stimmelt a doki papírja, pedig nem egy mezei orvos akihez járok...).

2019. aug. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!