Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, amikor megvan, akkor...

Lányok, amikor megvan, akkor hogy tesiztek?

Figyelt kérdés
Most jött meg először a nyáron és nálunk havonta csak 1 napot lehet kihagyni tesin erre hivatkozva. És biztos lesz olyan, hogy akkor kell tesiznem, amikor épp bajom van. Olyankor miket érdemes tudni? Tesi után erősebb? Vannak olyan gyakorlatok amiket nem ajánlatos csinálni? Nagyon új vagyok ebben és félek is..

2019. szept. 1. 18:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Alatt-közben igen, arra lehet számítani.
2019. szept. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Amúgy, miért nem szabad pl bukfencezni, fejen, kézen állni, amikor megvan? Bocsánat a tudatlanságomért...
2019. szept. 15. 18:56
 13/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ilyen, hogy nem szabad, csak az a tapasztalat, hogy olyankor nem esik olyan jól, meg talán könnyebben megfájdul az ember feje a vérnyomásingadozástól(?), vagy egyszerűen csak ilyenkor érzékenyebbek vagyunk, attól, meg ugye az ilyen fura testhelyzetek kapcsán erősebb lehet a vérzés, ilyesmik miatt nem javasolják, azt hiszem. De persze más, ha valakinek nagyon megvan, meg más, ha már csak az utolsó nap mondjuk, más, ha valaki alapjáraton nehezebben viseli az egészet, meg más, ha valakinek meg se kottyan, úgyhogy azért ne mesélj be magadnak mindenféle tüneteket, hanem örülj, ha nincsenek. :)
2019. szept. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ja, értem köszi^^ Csak, mert nálunk, ha tesizel, akkor minden gyakorlatot muszáj csinálnod stb. Nagyon rossz egyébként, hogy a női tesitanárnő úgy tesz, mintha át sem érezné ezt, értitek mire gondolok. Na mindegy, mindenki túléli:D Van egy férfitanár akinél egész héten mondhatod, hogy megvan és megengedi, hogy ne tesizz:DD
2019. szept. 21. 23:40
 15/19 anonim ***** válasza:
Igazából ezt mindenkinek magának kell kitapasztalnia, mert mindenki más. Nekem például nem volt érezhetőbben erősebb tesi közben és után sem és a gyertya meg ezek a gyakorlatok se fájtak vagy okoztak különösebb gondot. Amelyik nap rosszul voltam, annyira rosszul voltam hogy suliban sem voltam, akkor nem tudtam volna semmit csinálni, bár sok helyről hallottam hogy egyes gyakorlatok tudtak segíteni a rosszulléten is. Mondjuk nekem akkor még a felállás meg a járás is gondot okoz szóval még sose jutottam el odáig hogy leteszteljem:D Na de visszatérve én gimi után kezdtem el tampont hordani, betéttel tesiztem végig, sose volt semmi baleset, de azért volt amikor kicsit feszélyezettebb voltam miatta és féltem hogy nem lesz jó vége ha sokáig kell még háton fekvős gyakorlatokat csinálni:D Szóval ha erős a menzeszed akkor lehet nem árt kipróbálni a tampont ilyen esetekre, de ha nem annyira akkor el lehet lenni betéttel is. Az a lényeg hogy ne parázz nagyon rajta és örülj hogy nem vagy rosszul tőle, úgy problémásabb lenne a helyzet:) Ha meg nagyon rosszul vagy és egy napot már elhasználtál csak meg lehet próbálni beszélni a tanárral hogy mennyire rosszul vagy és nem tudod csinálni, hátha mégis megértő és csak azért mondta ezt a szabályt mert nem akarja hogy erre hivatkozva mindenki lébecoljon egy hétig amikor semmi baja sincs vagy bekamuzza amikor csak nincs kedve tesizni.
2019. szept. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
25%
Azért nem jó fordított testhelyzet mert visszafolyik a vér, nem tud kijutni hanem mindenfelé megy a hasüregben, szóval van esélye hogy rossz helyre megy. Van hogy évekig nem okoz gondot csak majd később.
2019. szept. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"mindenfelé megy a hasüregben, szóval van esélye hogy rossz helyre megy. Van hogy évekig nem okoz gondot csak majd később"

:-O

Ezt alá is tudod támasztani valamivel, vagy simán lehet, hogy csak valakinek az agyszüleménye?

2019. szept. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Olvastam régebben több helyen, meg elég logikus is, ha anatómiát ismered.

Pl endometriózisnál szokták írni, teherbeesésnél. Meg a menstruáció alatti szexnél szokták írni. De nézz utána ha annyira érdekelnek a részletek.

2019. szept. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat:)

Igen, nem kizárt, hogy azért találta ki ezt a havonta 1 nap szabit, hogy ne tudjanak bekamuzni és kihagyni egy hetet. :D

2019. szept. 22. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!