Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit ajánlottok porckopásra?

Mit ajánlottok porckopásra?

Figyelt kérdés
Irtózatos fájdalmam van kb egy hónapja, a csipőm porckopása miatt. Elkezdtem szedni a Dona-t, valamit javult a helyzet, müteni nem engedem magamat, mivel állandó magas vérnyomásom van, és már több mint 10x voltam mütve, 66 éves vagyok. Javasoljatok valamit, amitől jobb lesz a helyzetem. Köszönöm.
2010. júl. 14. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Proenzi 3-at szedek a térdemre, ott van porckorong-kopásom. Amíg szedtem, felmásztam vele a Magas-Tátrában akárhová. Sajnos szoptatás alatt nem szedhető, meg is érzem... :-(
2010. júl. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 16 éves lány vagyok. 1 éve jelentkezett a térdemben a porckopás, olyan súlyosan, hogy menni enm bírtam, 1 hónapig iskolába sem jártam. Felírt az orvos Dona-t, nekem semmit sem használt, pedig aztán nem olcsó, 9000 ft votl ah jól emlékszem 3 hónapra. Aztán visszamentünk, inyjekcióra kellett járnom pár napig. Utána egy darabig viszonylag helyrejöttem, és most kezdik majd megint. Az sem olcsó, de sokat használ. Tudom, hogy én nem 66 éves vagyok, de nekem is nagyon súlyos volt, pláne ahhoz képest, hogy csak egy 16 éves fiatal lány vagyok. Műtétet mi sem akartunk, a protézisre azért még kicsit túl fiatal lennék. Lényeg a léyneg sztem beszélje meg egy orvossal az inyjekciót, nekem nagyon sokat segített.
2010. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53 éves vagyok. nekem is van porc kopásom. Volt, hogy a lépcsőre nem tudtam fellépni, úgy húztam fel magam.Nekem használt a DONA por. Reggelente egy ital, és kész. Kell kb 10 nap, mire kifejti a hatását, és nem szabad abbahagyni 3 hónap előtt.Türelem.Anyukám 81 éves, 2 éve műtötték csipőprotézissel.1o napig volt kórházban, nagyon jó or vosa volt.Onnan átszállitották szaniba. Onnan már saját lábán jött haza. Fut-szalad.Piacon Ő viszi a csomagomat. E példát látva már nem félek a műtéttől, de még a DONA rendbentart. A röntgen sem olyan vészes még.Plusz egy évben egyszer 2 hét Hajdúszoboszló-kezelések.Gyógyulást Neked.
2010. júl. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen javaslom a mozgást. A helyzet ugyanis a következő: a kopástól, a fájdalomtól a beteg elkezdi -- sokszor észrevétlenül -- másképp tartani magát, és az izmok rendellenesen terhelődnek. Csípőproblémánál ez különösen jellemző. Az egyik izom görcsösen összehúzódik, és fájdalmat okoz, a másik izom meg soha nem kap normális terhelést, és sorvadni kezd. Ez egy önerősítő folyamat, csípőficamosoknál már erősen érzékelhetővé válhat. Antalgiás járásnak nevezzük, amikor valaki -- megint nem tudatosan-- aszimmetrikusan kezd járni, hogy kímélje a fájós testrészt, és ez megint további károsodáshoz vezethet. A fájdalom egy része aztán nem magából az ízületi problémából, hanem az izmok egyenetlen terheléséből adódik, és a helyzet az évek során egyre romolhat, akár a járóképességet is veszélyeztetheti. Az izmokat bizonyos fokig karban lehet tartani masszázzsal is, de a mozgás az igazi.


A sportok közül az úszás terheli a legkevésbé az ízületeket. Én tehát javaslom a heti többszöri úszást, ami a porckopást nem gyógyítja, de a karbantartásban sokat segít. Érdemes tovább gyógytornászhoz fordulni, aki megtanít a problémához illő tornagyakorlatokat, és ezeket utána egyedül is lehet végezni, időnkénti kontrollal. Végül fontos a sok folyadék fogyasztása is, mivel számos egyéb hatása mellett az ízületi porcok karbantartásához is folyadékra van szükség.


Gyógymasszőr

2010. júl. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos, jó tanácsokat. Valószinü, hogy a Dona por nekem is használt annyira, hogy most már egyre többet mozgok, de sokáig nem birom és nem is akarom még nagyon megterhelni magamat, egy kis mozgás, egy kis pihenés, most igy éldegélek, de nagyon szeretnék visszakerülni a megszokott kis életemhez, tehát pl. még olyanra nem merek vállalkozni, hogy elmenjek a boltba, vagy ide-oda. Van egy gyógymasszőr a faluban és megfogadva tanácsodat felkeresem. Valóban igaz, hogy az ember azt hiszi, hogy ha fáj valahol akkor azzal jót tesz, hogy nem mozog, pihenteti magát.
2010. júl. 15. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!